SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN ORTEZ PROTEZ ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ GENELGESİ

Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü Ortez / Protez Ödemeleri ile İlgili 30.11.2022 Tarih ve 2022/21 Sayıl Genelge Yayımlayarak Hangi Kanundan Hak Alan Malül Gazilerin Ortez Protez Ödemelerinin Yapılacağnı Güncelledi.

Devamı » 02 Aralık 2022

ŞEHİT AİLELERİMİZİN SİLAH RUHSATLARI SÜRESİZ HALE GETİRİLDİ.

Bilindiği Üzere Şehit Ailelerimiz (Eş, Çocuk, Anne ve Baba) Şehidimizden Dolayı Taşıma Ruhsatlı Silah Aldığında 5 Yılda Bir Sağlık Raporu Alarak Ruhsatı Yenilemek Zorunda Kalıyordu.

Devamı » 02 Aralık 2022

ŞEHİDİMİZ P.SÖZ.ER HAKAN KÖROĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sınır ötesinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da son yolculuğuna uğurlandı.

Devamı » 01 Aralık 2022

BAŞKAN KUMARTAŞLI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI …

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Devamı » 24 Kasım 2022

ŞEHİT BABAMIZ RAMAZAN KARACA VEFAT ETTİ

09.08.1998 Tarihinde Tuncel de Şehit solan Şehit P.Er Eren KARACA'nın Babası Ramazan Karaca Kalp Krizi Geçirmesi Sonucu Vefat Etmiştir.

Devamı » 24 Kasım 2022

TÜRKİYE’DE İKİNCİ KEZ BİR İŞÇİYE GAZİLİK VERİLDİ!

Devlet Su İşleri’nde (DSİ) kepçe operatörü olarak çalışırken, Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerce kepçenin altına yerleştirilen el yapımı bombanın patlaması sonucu ağır yaralanan ve uzun süre tedavi gören Afyonkarahisarlı İbrahim Gencer’e 6 yıl sonra gazilik unvanı verildi.

Devamı » 16 Kasım 2022

AFYON’DA KUMARTAŞLI VE BERABERİNDEKİ 40 GAZİ ORGAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi üyeleri 40 Gazi, 3-9 Kasım Organ bağış haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte organlarını bağışladı.

Devamı » 16 Kasım 2022

YARIM ASIR SONRA MEZARI İLK KEZ ŞEHİT MEZARI OLARAK YAPILDI

Malatya Erhaç 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görev yaptığı 1972 yılında şehit olan Afyonkarahisarlı Hv. P. Er Mehmet Öz’ün mezarı, haklarının yeni alınması dolayısıyla 50 yıl sonra şehitlik mezarı olarak yenilendi.

Devamı » 16 Kasım 2022

BAŞKAN İSMAİL KUMARTAŞLI'NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, '10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü' dolayısıyla yayınladığı mesajda,

Devamı » 09 Kasım 2022

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99 UNCU YILI KUTLU OLSUN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Devamı » 04 Kasım 2022