ŞEHİT BABAMIZ SAİT BAŞARAN VEFAT ETTİ

31.10.2016 Tarihinde Hakkari Çukurca'da Şehit Olan Bolvadin İlçemiz Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz Şehit P.Uzm.Çvş. Nuri Başaran'ın Babası Sait Başaran Bu Gün Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etmiştir.

Devamı » 26 Mayıs 2023

ŞEHİT ANNEMİZ SULTAN SAĞLAM VEFAT ETTİ.

25.04.1994 Tarihinde Diyarbakır Kulp Kırsalında BTÖ Mensubu Teröristler ile Girdiği Silâhlı Çatışma Sonucu Şehit Olan Afyonkarahisar Merkez Bayatçık Köyü Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz Şehit J. Onb. Mehmet SAĞLAM'ın Annesi Sultan SAĞLAM (1952 Doğumlu) Tedavi Özel Park Hayat Hastanesinde Vefat Etmiştir.

Devamı » 26 Mayıs 2023

ŞEHİT ANNEMİZ İSMİHAN KUMARCI VEFAT ETTİ

18.03.1991 Tarihinde Şırnak Cizre’de Şehit Olan Şehit Tankçı Er Hamza KUMARCI’nın Emirdağ İlçemiz, Yeniköy Köyünde İkamet Eden Annesi Şehit Annemiz İsmihan KUMARCI (87 yaşında) Vefat Etmiştir. Cenazesi Bugün Öğle Namazına Müteakip Yeniköy Mezarlığında Defnedilecektir. Başımız Sağ Olsun.

Devamı » 26 Mayıs 2023

Şehit annelerinin, Şehit Eşlerinin, Kahraman Gazilerimizin Eşlerinin ve Tüm Annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz…

Bu özel gün vesilesi ile Cumhuriyet’in 100. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘ün annesi Zübeyde Hanım’ın, yüreğinde evlat acısı taşıyan Şehit annelerinin, Şehit eşlerinin, kahraman Gazilerimizin eşlerinin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz…

Devamı » 26 Mayıs 2023

P.ONB. RAMZAN ŞAHİN 19 YIL ÖNCE ŞIRNAK’TA YARALANMIŞTI: BUGÜN GAZİLİK HAKLARINA KAVUŞTU

2004 yılında Şırnak’ta askerlik vazifesini yaptığı esnada Kapan-4 Operasyonu’nda teröristlerle girilen çatışmada yaralanan Afyonkarahisarlı Piyade Onbaşı Ramazan Şahin, 19 yıl sonra gazilik haklarına kavuştu.

Devamı » 26 Nisan 2023

ŞEHİT BABAMIZ HALİL ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

08.06.1987 Tarihinde Mardin Nusaybin'de Şehit Olan Sandıklı İlçemiz Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz, Şehit J.Er Metin ÖZDEMIR'in Babası Değerli Şehit Babamız Halil ÖZDEMİR (1943 Doğumlu) Bu Gün Vefat Etmiştir. 22.04.2023 Cumartesi Öğle Namazına Müteakip Sandıklı Selçik Köyünden Son Yolculuğuna Uğurlanacaktır.

Devamı » 26 Nisan 2023

BOLVADİN KAYMAKAMI TANER BOLAT İFTARDA BULUŞTU

Bolvadin Kaymakamı Taner Bolat, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Afyonkarahisar Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, kurum amirleri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna verilen iftar programına katıldı. Şehit ve Gazi Ailelerinin masalarını tek tek ziyaret eden Kaymakam Bolat, onlarla sohbet edip Ramazanlarını kutladı. Program günün anısına çekinilen fotoğrafların ardından son buldu.

Devamı » 26 Nisan 2023

ARİFE GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN ANLAMLI MESAJ

Kumartaşlı Geleneği Bozmadı, Her Kandil ve Bayramda Olduğu gibi Ramazan Bayramı öncesi Arife günün de de şehitliklere karanfil bıraktı.

Devamı » 26 Nisan 2023

BAŞKAN  KUMARTAŞLI’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan Kumartaşlı, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Kumartaşlı, Ramazan Bayramı’nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi.

Devamı » 26 Nisan 2023

ŞEHİT BABAMIZ İBRAHİM ESEN VEFAT ETİ

05.08.2016 Tarihinde Hakkari/Şemdinli Kırsalında Şehit Olan Çay İlçemiz Karacaören Kasabası Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz, Şehit P.Uzm.Çvş. Mehmet ESEN'in Babası İbrahim ESEN (1954 Doğumlu) Bu Gün Vefat Etmiştir. Cenazesi 09.04.2023 Pazar Öğle Namazına Müteakip Çay Karacaören Ulu Camiinden Son Yolculuğuna Uğurlanmıştır.

Devamı » 26 Nisan 2023

BAŞKAN KUMARTAŞLI'NIN KADİR GECESİ MESAJI ..

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI, Kadir Gecesi dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak tüm İslam Âlemi, Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin ve Afyonkarahisarlılar’ın kandilini kutladı.

Devamı » 26 Nisan 2023

KUMARTAŞLI: MERHUM RAFET YAVUZ'A MEZARDA GAZİLİK UNVANINI ALDIK

1985 yılında Erzurum’da askerdeyken nöbet esnasında geçirdiği hipotermi sonrası ayak parmakları kesilen ve terhis edilen Rafet Yavuz, olaydan 24 yıl sonra Afyonkarahisar’da hayatını kaybetti. Yavuz’un oğlu ise babaları vefat etmesine rağmen kendisine ‘gazilik’ unvanı verilmesi için başlattıkları mücadeleyi kazanarak babaları mezarda da olsa gazilik unvanını aldı.

Devamı » 06 Nisan 2023