Sultandağı Temsilciliği

2022 YILI İÇERSİNDE SULTANDAĞI TEMSİLCİLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTIK.

Derneğimiz üyesi Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sultandağı Temsilciliğini Sultandağı Belediye Başkanlığı içersinde yeni hizmet binasında açtık.

Yıllardır Camiamız için fahri olarak çalışan Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ 11 Kasım 2021 tarihinde Derneğimiz Sultandağı Temsilcisi olarak Genel Merkezimiz tarafından atanmıştır, 01 Haziran 2022 tarihinde Derneğimiz Sultandağı Temsilciliği hizmet binası açılmış ve halen faal olarak Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ Temsilciliğinde camiamıza hizmet etmeye devam etmektedir.

01 Haziran 2022 tarihinde açılış için düzenlenen törene Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Sultandağı Kaymakamı Murat  Demirbilek, Çobanlar Kaymakamı Mücahit Öztürk, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Afyonkarahisar Aile Sosyal Hizmetler il Müdürü Bekir Yümnü, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Dereçine Kasabası Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Yeşilçiflik Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan, Sandıklı Temsilcisi Yusuf Akın, Bolvadin Temsilcisi Mustafa Kocatürk, 100'e yakın  Şehit Ailesi, Gazi ve ilçe protokolü katıldı.

Derneğimizin yer tahsisini yapan değerli belediye başkanımız Mehmet Aldırmaz’a, Maddi manevi desteklerini esirgemeyen Sultandağı Kaymakamı Murat  Demirbilek ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

2023 yılında Derneğimiz Yönetim Kurulu, Temsilcilikleri ve İrtibatçıları ile hizmet etmeye devam edeceğiz.

Sultandağı Temsilcisi Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ İrtibat Telefon  0 505 584 24 64

#BizBüyükBirAileyiz

 

 

Sultandağı Temsilcisi Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ'un Sunumu

Sultandağı Temsilcisi Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ:

01 Haziran 1971 Sultandağı doğumluyum. ilk orta ve lise tahsilimi sultandağı’nda tamamladım. Vatani görevimi yapmak için Kütahya Hava Er Eğitim Tugayına akabinde ise Kayseri de bulunan 12. nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı saflarına katıldım. 15 Şubat 1992 yılında  geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu ( Gazi oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Sayın kaymakamım öncelikle kırmızı meyveler diyarı ilçemize ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sultandağı temsilciliğimize hoş geldiniz şeref verdiniz. Ziyaretinizden dolayı sizlere şahsım, ailem ve temsil ettiğim camiam adına teşekkür eder saygılar sunarım.

Sayın kaymakamım derneğimiz 1915 yılında Enver Paşa ve 11 arkadaşı ile birlikte kurulan bir cemiyettir. Kurulma amacı ise o dönemde cephelerden dönen yaralı askerlerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak memleketlerine göndermektir. Derneğimiz 18 haziran 1983 yılında 18081 sayılı resmi gazetede yayımlanan 2847 sayılı kanunla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği adını almış Milli Savunma Bakanlığı‘na bağlı asker kökenli, Kamu Yararına Çalışan bir dernektir. Genel merkezimiz Ankara’dadır. 54 ilde şubemiz 44 ilçede ise temsilciliğimiz bulunmaktadır. İlimizde 1 şubemiz 4 temsilciliğimiz 2 irtibatçımızla birlikte hizmet vermekteyiz. Türkiye’de 22500 kayıtlı üye ilimizde ise 400 üyemiz mevcuttur. 

Genel merkezimiz 11 Kasım 2021 tarihinde, Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KuMARTAŞLI'nın teklifi üzerine beni derneğimiz Sultandağı temsilcisi olarak atadı. Temsilciliğimizi ise 1 Haziran 2022 tarihinde sizden önceki kaymakamım Kilis vali yardımcısı sayın Murat Demirbilek, ilçe belediye başkanımız sayın Mehmet Aldırmaz, Dereçine belediye başkanımız Sayın Ömer Yıldız ve Yeşilçiftlik belediye başkanımız Sayın Mehmet Ali Sakal’ın maddi destekleri ile açtık.

İlimizde 340 aziz şehidimiz 250 kahraman gazimiz, İlçemizde ise 22 şehidimiz 10 gazimiz vardır. Bizlerin görevine gelecek olursak şehit ailelerimize evlat, kahraman gazi kardeşlerimize de abilik yapmaktır. İlçemizde yaptığımız faaliyetlere gelecek olursak dini bayramlarımızda şehit ailelerimizi ziyaret, aziz şehitlerimizin şehadet günlerinde kabir ve aile ziyareti, dünya kadınlar gününde,anneler gününde anneleri ziyaret, babalar gününde ise babaları ziyaret ediyoruz. Arzederim.

Sultandağı Temsilcisi Ordu Vazife Malulü Hv. P. Çvş. Kemal DURMUŞ