ŞEHİT BABAMIZ HALİL ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

08.06.1987 Tarihinde Mardin Nusaybin'de Şehit Olan Sandıklı İlçemiz Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz, Şehit J.Er Metin ÖZDEMIR'in Babası Değerli Şehit Babamız Halil ÖZDEMİR (1943 Doğumlu) Bu Gün Vefat Etmiştir. 22.04.2023 Cumartesi Öğle Namazına Müteakip Sandıklı Selçik Köyünden Son Yolculuğuna Uğurlanacaktır.

Devamı » 26 Nisan 2023

BOLVADİN KAYMAKAMI TANER BOLAT İFTARDA BULUŞTU

Bolvadin Kaymakamı Taner Bolat, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Afyonkarahisar Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, kurum amirleri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna verilen iftar programına katıldı. Şehit ve Gazi Ailelerinin masalarını tek tek ziyaret eden Kaymakam Bolat, onlarla sohbet edip Ramazanlarını kutladı. Program günün anısına çekinilen fotoğrafların ardından son buldu.

Devamı » 26 Nisan 2023

ARİFE GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN ANLAMLI MESAJ

Kumartaşlı Geleneği Bozmadı, Her Kandil ve Bayramda Olduğu gibi Ramazan Bayramı öncesi Arife günün de de şehitliklere karanfil bıraktı.

Devamı » 26 Nisan 2023

BAŞKAN  KUMARTAŞLI’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan Kumartaşlı, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Kumartaşlı, Ramazan Bayramı’nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi.

Devamı » 26 Nisan 2023

ŞEHİT BABAMIZ İBRAHİM ESEN VEFAT ETİ

05.08.2016 Tarihinde Hakkari/Şemdinli Kırsalında Şehit Olan Çay İlçemiz Karacaören Kasabası Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz, Şehit P.Uzm.Çvş. Mehmet ESEN'in Babası İbrahim ESEN (1954 Doğumlu) Bu Gün Vefat Etmiştir. Cenazesi 09.04.2023 Pazar Öğle Namazına Müteakip Çay Karacaören Ulu Camiinden Son Yolculuğuna Uğurlanmıştır.

Devamı » 26 Nisan 2023

BAŞKAN KUMARTAŞLI'NIN KADİR GECESİ MESAJI ..

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI, Kadir Gecesi dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak tüm İslam Âlemi, Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin ve Afyonkarahisarlılar’ın kandilini kutladı.

Devamı » 26 Nisan 2023

KUMARTAŞLI: MERHUM RAFET YAVUZ'A MEZARDA GAZİLİK UNVANINI ALDIK

1985 yılında Erzurum’da askerdeyken nöbet esnasında geçirdiği hipotermi sonrası ayak parmakları kesilen ve terhis edilen Rafet Yavuz, olaydan 24 yıl sonra Afyonkarahisar’da hayatını kaybetti. Yavuz’un oğlu ise babaları vefat etmesine rağmen kendisine ‘gazilik’ unvanı verilmesi için başlattıkları mücadeleyi kazanarak babaları mezarda da olsa gazilik unvanını aldı.

Devamı » 06 Nisan 2023

Başkan Kumartaşlı: Hür ve özgürce yaşadığımız bugünleri kahraman şehitlerimize borçluyuz! 18 Mart 2023

Şehitler Derneği Başkanı Kumartaşlı: Hür ve özgürce yaşadığımız bugünleri kahraman şehitlerimize borçluyuz! Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümünde Afyonkarahisar Kocatepe Mezarlığında düzenlenen anma töreninde konuşma yaptı. Kumartaşlı, "Aziz Şehidim, Yokluğun bir üzüntü ise şehadetin en büyük gururdur"

Devamı » 01 Nisan 2023

BAŞKAN İSMAİL KUMARTAŞLI: İSTİKLAL MARŞI ULUSUMUZUN ORTAK DEĞERİDİR

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı. İstiklal Marşı'nın bağımsızlık, özgürlük ve hakkaniyet ışığı ile milletimizin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı, milletimizin özgürlük savaşında, millî ruhun uyanmasında ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmesinde İstiklal Marşı'nın çok büyük katkısının olduğunu vurguladı.

Devamı » 13 Mart 2023

KUMARTAŞLI: BERAT KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kumartaşlı, Berat Kandili'nin Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu ifade etti.

Devamı » 06 Mart 2023

ŞEHİT BABAMIZ KAZIM TUNA VEFAT ETTİ

05.03.1992 Tarihinde Şehit Olan Erkmen Kasabası Nüfusuna Kayıtlı Şehit P.Onb. Kazım TUNA'nın Babası İhsan TUNA

Devamı » 06 Mart 2023

BAŞKAN KUMARTAŞLI: MİRAÇ KANDİLİMİZ ve CUMAMIZ KUTLU OLSUN

Üç ayların içindeki mübarek gün ve gecelerden olan Miraç Kandili münasebetiyle türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bir mesaj yayınladı. Başkan Kumartaşlı, mesajında manevi gecelerin, insanlar arası dostluk ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Devamı » 17 Şubat 2023