BAŞKAN KUMARTAŞLI; ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamı » 13 Mart 2022

BAŞKAN KUMARTAŞLI: MİRAÇ KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN

Üç ayların içindeki mübarek gün ve gecelerden olan Miraç Kandili münasebetiyle türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bir mesaj yayınladı. Başkan Kumartaşlı, mesajında manevi gecelerin, insanlar arası dostluk ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Devamı » 25 Şubat 2022

ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZE SİNEMALARDA % 50 İNDİRİM UYGULANIYOR

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE SİNEMALARDA % 50 İNDİRİM Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı 22 Ekim 2019 tarih ve 30926 Sayılı Resmi Gazete ile Şehit Aileleri ve Gazilere Sinemalarda % 50 İndirim sağlandığını duyurdu.

Devamı » 25 Şubat 2022

ORMANCILARA EN ANLAMLI 'TEŞEKKÜR BELGESİ'

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetimi ahde vefa ziyaretlerini sürdürüyor. Bu güne kadar tüm Şehit Ailelerinin, gazi ve yakınlarının yanlarında olan, sorunlarına, talep ve önerilerine koşulsuz cevap veren ve çözüm önerileri üreten ilimiz yönetici, iş insanı, daire müdürü ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaretler eden Başkan Kumartaşlı ve yönetimi bu kişileri teşekkür belgesiyle onurlandırıyor.

Devamı » 23 Şubat 2022

ŞEHİT BABAMIZ NURETTİN AYDOĞDU VEFAT ETTİ

Şehit Babamız Nurettin AYDOĞDU Bu Gün Vefat Etmiştir. Acı kaybımız 19-01-1985 tarihinde Ankara’da Askerlik Görevini yaparken Şehit olan Şehit J.Onb. Arif AYDOĞDU nun babası Şehit babamız Nurettin AYDOĞDU bu gün Kovit tedavisi gördüğü özel hastanede vefat etmiştir. Cenazesi bu gün (13-02-2022 Pazar ) Öğlen Namazına Müteakip Susuz Kasabasında Defnedilmiştir. Başımız Sağ Olsun.

Devamı » 13 Şubat 2022

ŞEHİT ANNEMİZ AYŞE ESENLİK VEFAT ETTİ

Şehit Annemiz Ayşe ESENLİK Vefat Etmiştir. Acı kaybımız 05-08-2016 tarihinde Hakkari Şemdinli kırsalında P.Uzm.Çvş. olarak görev yaparken BTÖ Mensubu teröristler ile girdiği silahlı çatışma sonucu şehit olan Şehit P.Uzm. Çvş. Mehmet ESEN in Annesi, Derneğimiz Üyesi Gazi Emre ÖZTÜRK ün Kayınvalidesi Şehit Annemiz Ayşe ESENLİK vefat etmiştir. Cenazesi bu gün (12-02-2022 Cumartesi) Öğlen Namazına Müteakip Çay Karacaören Kasabasında Defnedilmiştir. Başımız Sağ Olsun.

Devamı » 13 Şubat 2022

DERNEĞİMİZ ÜYESİ MALÜL GAZİ J.ER LOKMAN KURT SON YOLCULUĞUNA ASKERİ TÖRENLE UĞURLANDI

Derneğimiz üyesi Malül Gazi J.Er Lokman KURT vefat etti.

Devamı » 13 Mart 2022

GAZİ ÜYEMİZ LOKMAN KURT VEFAT ETTİ

28.11.1984 Tarihinde Hakkari'de BTÖ Mensubu Teröristler ile Girdiği Silahlı Çatışmada Yaralanarak Malül Olan Afyon Merkezden Malül Gazi J.Er Lokman KURT Bu Gün Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etmistir. Cenazesi Bu Gün Cuma Namazına Müteakip Paşa Camiinden Askeri Törenle Son Yolculuğuna Uğurlanacaktır.Başımız Sağ Olsun.

Devamı » 28 Ocak 2022

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN EK ÖDEME, 2022 MAAŞ FARKLARI ÖDENECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

Başkan Kumartaşlı yaptığı açıklamada; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 yılı için  Şehit Aileleri ve Gazilerin Ek Ödeme, Maaş Farkları 27 Ocak 2022 yatırılacağını duyurdu. 

Devamı » 24 Ocak 2022

VEFAT EDEN VAZİFE MALULÜ EŞLERİNE ÖTV MUAFİYETLİ ARAÇ ALIMI İLE İLGİLİ EMSAL KARAR

Harp ya da vazife malulü olan bir kimse, çok sonra başka bir nedenle hayatını kaybetmiş olsa da, yakınları ÖTV’siz ve bu ÖTV matraha dahil edilmeyeceği için daha düşük KDV ödeyerek araç alma imkanına sahip... Karar kesin nitelikte olduğu için Maliye Bakanlığı’nın temyiz hakkı bulunmuyor

Devamı » 11 Ocak 2022

OTOBÜSLERDEKİ “VATAN SİZE MİNNETTAR” ANONSU İPTAL EDİLDİ

Şehir içi toplu taşıma araçlarında birçok ilde uygulanan “Vatan Size Minnettar “ Anonsu Aile Bakanlığına gelen geri bildirimler dolayısıyla durdurulmuştur. Aile Bakanlığından Belediyeler Gelen tebliğ Yazısı Aşağıda Sunlmuştur.

Devamı » 11 Ocak 2022