ŞEHİT BABAMIZ RAMAZAN KARACA VEFAT ETTİ

09.08.1998 Tarihinde Tuncel de Şehit solan Şehit P.Er Eren KARACA'nın Babası Ramazan Karaca Kalp Krizi Geçirmesi Sonucu Vefat Etmiştir.

Devamı » 24 Kasım 2022

TÜRKİYE’DE İKİNCİ KEZ BİR İŞÇİYE GAZİLİK VERİLDİ!

Devlet Su İşleri’nde (DSİ) kepçe operatörü olarak çalışırken, Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerce kepçenin altına yerleştirilen el yapımı bombanın patlaması sonucu ağır yaralanan ve uzun süre tedavi gören Afyonkarahisarlı İbrahim Gencer’e 6 yıl sonra gazilik unvanı verildi.

Devamı » 16 Kasım 2022

AFYON’DA KUMARTAŞLI VE BERABERİNDEKİ 40 GAZİ ORGAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi üyeleri 40 Gazi, 3-9 Kasım Organ bağış haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte organlarını bağışladı.

Devamı » 16 Kasım 2022

YARIM ASIR SONRA MEZARI İLK KEZ ŞEHİT MEZARI OLARAK YAPILDI

Malatya Erhaç 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görev yaptığı 1972 yılında şehit olan Afyonkarahisarlı Hv. P. Er Mehmet Öz’ün mezarı, haklarının yeni alınması dolayısıyla 50 yıl sonra şehitlik mezarı olarak yenilendi.

Devamı » 16 Kasım 2022

BAŞKAN İSMAİL KUMARTAŞLI'NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, '10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü' dolayısıyla yayınladığı mesajda,

Devamı » 09 Kasım 2022

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99 UNCU YILI KUTLU OLSUN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Devamı » 04 Kasım 2022

DERNEĞİMİZ GENEL MERKEZİ MECLİS ÇALIŞMA GURUBU TBMM DE TEMASLARDA BULUNDU

17-18-19-20 EKİM 2022 TARİHLERİ ARASINDA DERNEĞİMİZ TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLERŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA IŞIK BAŞKANLIĞINDA 17 ŞUBE BAŞKANININ KATILDIĞI MECLİS ÇALIŞMA GURUBU FAALİYET GURUBU TBMM’NDE ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZİN HAKLARININ İYİLEŞTİRİRLMESİ İLE İLGİLİ FAALİYETTE BULUNMUŞTUR. MECLİS ÇALIŞMA GURUBU AŞAĞIDAKİ HEYET İLE BİREBİR GÖRÜŞMÜŞ OLUP İLGİLİ KONULARI GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA IŞIK DETAYLI BİR ŞEKİLDE YETKİLİLERE ANLATMIŞTIR.

Devamı » 23 Ekim 2022

2022-2023 DÖNEMİ SGK ŞEHİT GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YARDIMLARI TAHMİNEN 21 EKİM 2022 TARİHİNDE ÖDENMEYE BAŞLAYACAK

Son Günlerde SGK Eğitim Yardımları ile İlgili Çok Fazla Telefon ve Bire Bir Soru Aldığımızdan; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı Olarak Bir Araştırma Yaptık. ALDIĞIMIZ KESİN OLMAYAN BİLGİYE GÖRE ÖDEMELER 21 EKİM 2022 TARİHİNDE BAŞLAYACAK

Devamı » 16 Ekim 2022

ŞEHİT YAKINLARI, GAZİ VE GAZİ YAKINLARINA THY UÇAK BİLETLERİNDE %50 İNDİRİM UYGULANACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, şehit ve gazi yakınları ile gazilere uçak biletlerinde yüzde 50 indirim uygulanması ve hak sahiplerine kolaylık sağlanmasını öngören protokol imzalandı. Bakanımız Derya Yanık, THY ile veri ve bilgi paylaşımı yapılacağını belirterek, “Sistem hayata geçtiğinde, bilet alım işlemlerinde, bilgiler internet ortamına girilir girilmez indirim hak sahibi vatandaşlarımıza online olarak uygulanacak.

Devamı » 16 Ekim 2022

SGK ŞEHİT GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM ÖĞRETİM YARDIMI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Son Günlerde SGK Eğitim Yardımları ile İlgili Çok Fazla Telefon ve Bire Bir Soru Aldığımızdan; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı Olarak Bir Açıklama Gereği Duyduk. Dernek Başkanımız Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI’nın Bilgilendirme Metni Aşağıdadır.

Devamı » 11 Ekim 2022

Şehit Annemiz Havva ERDÖNMEZ'i Son Yolculuğuna Uğurladık.

22.08.2010 Tarihinde Kastamonu'da Görev Yaparken, Görev Dönüşü Askeri Aracın Trafik Kazası Yapması Sonucu Şehit Olan Sultandağı, Karapınar Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz Şehit Hv. P.Uzm.Çvş. Ahmet ERDÖNMEZ'in 73 Yaşında Vefat Eden Annesi Havva ERDÖNMEZ'i Sultandağı Karapınar Köyünde İkindi Namazına Müteakip Kılınan Cenaze Namazı Sonrası, Son Yolculuğuna Uğurladık.

Devamı » 03 Ekim 2022

ŞEHİT ANNEMİZ HAVVA ERDÖNMEZ VEFAT ETTİ

22.08.2010 Tarihinde Kastamonu'da Görev Yaparken, Görev Dönüşü Askeri Aracın Trafik Kazası Yapması Sonucu Şehit Olan Sultandağı, Karapınar Nüfusuna Kayıtlı Şehidimiz Şehit Hv. P.Uzm.Çvş. Ahmet ERDÖNMEZ'in Annesi Havva ERDÖNMEZ 73 Yaşında Bu Sabah Tedavi Gördüğü Afyon Devlet Hastanesinde Vefat Etmiştir. Cenazesi Bu Gün (01.10.2022 Cumartesi) İkindi Namazına Müteakip Sultandağı Karapınar Köyünde Son Yolculuğuna Uğurlanacaktır. Başımız Sağ Olsun.

Devamı » 03 Ekim 2022