Şırnak Cizre şehidi Mehmet Dama’nın acı haberi Afyonkarahisar’a düştü

Admin 26 Ağustos 2016 Şehit Haber 1661 -A+
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 11 polisten 32 yaşındaki Mehmet Dama’nın acı haberi, Afyonkarahisar’daki ailesine ulaştı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Şırnak’ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 11 polisten 32 yaşındaki Mehmet Dama’nın acı haberi, Afyonkarahisar’daki ailesine ulaştı.

ACI HABER VERİLDİ

Valisi Yardımcısı Erhan Günay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Erkan ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı polis memuru Mehmet Dama’nın şehit olduğu haberini vermek için Tahipata Mahallesi’ndeki ailesinin oturduğu eve gitti. Evde kimseyi bulamayan Günay ve yanındakiler, bu kez şehidin kayınpederinin Fatih Mahallesi’ndeki evine gitti.

Vali Yardımcısı Günay, şahadet haberini burada şehidin eşi Sümeyra Dama ile annesi Semiha Dama'ya verdi. Acı haberi alan acılı eş ve anne, fenalık geçirdi. Hazır bekleyen sağlık ekipleri, Semiha Dama ile Sümeyra Dama’ya müdahale etti. İki ambulans hazır bekletilirken, şehidin kayınpederinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı.

3 YIL ÖNCE BABASINI KAYBETTİ

DHA'nın haberine göre Bir çocuk babası olan Mehmet Dama’nın babası Hüseyin Dama’nın 3 yıl önce kalp rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olan Mehmet Dama’nın 2010 yılında Trabzon Polis Meslek Yüksekokulu’nu bitirerek mesleğe başladığı kaydedildi.

Whatsapp'ta Paylaş