ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZE SİNEMALARDA % 50 İNDİRİM UYGULANIYOR

Admin 25 Şubat 2022 Dernek Haber 641 -A+
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE SİNEMALARDA % 50 İNDİRİM Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı 22 Ekim 2019 tarih ve 30926 Sayılı Resmi Gazete ile Şehit Aileleri ve Gazilere Sinemalarda % 50 İndirim sağlandığını duyurdu.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE SİNEMALARDA % 50 İNDİRİM

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı 22 Ekim 2019 tarih ve 30926 Sayılı Resmi Gazete ile Şehit Aileleri ve Gazilere Sinemalarda % 50 İndirim sağlandığını duyurdu.

Başkan Kumartaşlı Konu ile ilgili maddenin Resmi Gazetede yayımlan anmasından sonra Afyonkarahisar İl Kültür Müdürlüğü ile yazışma yaptıklarını ve Afyonkarahisar’daki sinema salonlarına tebligat yapıldığını ve tüm Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizin Aile Bakanlığından Gelen kimlikleri göstermeleri durumunda sinemalardan % 50 indirim ile yararlanabileceklerini söyledi.

İlgi Yazı Örneği Aşağıda sunulmuştur.    

 

AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi: 22 Ekim 2019 tarih ve 30926 Sayılı Resmi Gazete.

İlgi Resmi Gazete Dördüncü Bölüm, Sinema Gösterimlerine İlişkin Yükümlülükler Kısmı 16 ncı Madde, 3 ncü Bent (b) Fıkrasında “Engelli bileti, Şehit Yakınları ve Gazi bileti ve sabah seansı bileti; sinema salonu işletmecileri tarafından belirlenen tam bilet fiyatının %50’sine kadar yapılacak indirim ile satılabilir” maddesi bulunmaktadır. Aynı Yönetmeliğin 16 ncı Madde, 2 nci Bent (c) Fıkrasında “Şehit Yakını ve Gazi bileti: 4/3/2014 tarihli ve 28931 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentleri uyarınca kart sahibi olan Şehit yakınları ve Gaziler için satılan bilettir.” maddesi bulunmaktadır.

İlimizde bulunan Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Sinema salonlarından yararlanmak için yukarıda belirtilen kanun kapsamında aldıkları Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartlarını Sinema Salonu İşletmecilerine göstererek %50 indirimli sinema izlemek istediklerinde ilimizdeki Sinema Salonu İşletmecileri kendilerine böyle bir kanunun tebliğ edilmediğini, Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize indirim yapamayacaklarını bildirmektedirler.

İlimizde bulunan Sinema Salonu İşletmecilerine ilgi Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmeliğin tebliğ edilmesini ve Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizin Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları ile Sinemalardan %50 indirimli olarak yararlandırılmalarının sağlanmasını; Arz/Rica ederim

Whatsapp'ta Paylaş