Sandıklıdaki Şehit ve Gazi Aileleri Kadın Kültür Evinin İlk Konukları Oldu.

Admin 17 Eylül 2020 Genel Haber 235 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

  Valimiz Sayın Gökmen ÇİÇEK’in talimatlarıyla oluşturulan Sandıklı Kadın Kültür Evi; Sandıklı Kaymakamımız Eflatun Can TORTOP’un eşi Reyhan TORTOP ve Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa ÇÖL’ün eşi Esra ÇÖL öncülüğünde;  Şehit Annesi Keziban KOÇ, Fatma ORHAN, Şehit Eşi Fahriye ÇEPNİ, Şehit Kardeşi Fadime AYDOĞDU ve Şehit ve Gaziler Derneği Sandıklı Temsilcisi Gazi Yusuf Akın’ın Eşi Ayşe AKIN’ı ilk konukları olarak ağırladılar.

 

   Şehit Ailelerine, Sandıklı Kadın Kültür Evi Sorumlusu Sosyolog Esra BAYKAL kültür evini tanıtarak burada yapılacak olan faaliyetler ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. Ev içerisinde yapılan tanıtım gezisinden sonra Reyhan TORTOP Hanımefendi; ‘’ Valimiz Sayın Gökmen ÇİÇEK’in talimatlarıyla, Kaymakamlığımız ve Belediyemiz işbirliğiyle faaliyete geçirilen Kadın Kültür Evi’nin ilk konukları olarak sizleri Belediye Başkanımızın eşi Esra ÇÖL Hanımefendiyle ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Sizler bizim başımızın tacısınız. Ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Bizler hepinize minnet ve şükran borçluyuz. Kendinizi yalnız hissetmemeniz için elimizden geleni yapmaya hazırız. Kadın Kültür Evimizde kadınlarımızın sosyalleşmesi ve diğer tüm alanlarda gelişimleri (sanat, spor, kültür, eğitim, dinlenme, çocuk bakım vs.) amaçlanmaktadır. Yapılacak olan faaliyetler dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Pandemiden dolayı sıkı tedbirli ve kurallara uygun bir şekilde uygulanacaktır. Sizlerle ve Sandıklılı kadınlarımız ile çok güzel etkinlikler yapacağımıza inancımız sonsuzdur.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ diyerek duygu ve düşüncelerini şehit ve gazi yakınları ile paylaştı. 

 

    Şehit ailelerinin konuk olduğu program, Sandıklı Belediyesinin  jeotermal seralarında yetiştirilen Cyclamen(İran Menekşesi, Tavşan Kulağı) çiçeğinin günün anısına binaen takdim edilmesinden sonra sonlandı.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar