MHP AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANI RAŞİT DEMİREL GAZİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI

Admin 18 Eylül 2016 Dernek Haber 1373 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

RAŞİT DEMİREL,“GAZİLERİMİZ,MİLLİ ONURUMUZ VE GURURUMUZDUR”

RAŞİT DEMİREL, “GAZİLERİMİZ, MİLLİ ONURUMUZ VE GURURUMUZDUR”

MHP İl Başkanı Raşit Demirel, Gaziler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda “Türk’ün ölüm-kalım savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesine atfen ihdas edilen bir Gaziler Günü’nü daha onurla idrak ediyoruz” dedi.

GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPILSA AZDIR

Demirel, şunları söyledi:

“Vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, ezanımız; bütün kutsal değerlerimiz uğruna mücadelede şehitlik makamına erişmeyi arzu eden ama Cenab-ı Allah’ın takdiriyle aramızda kalarak bizlere moral veren Gazilerimiz, en saygın makamın sahipleridirler. Anadolu’yu işgalcilere dar eden, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman ecdadımızı, bugün de yine aynı yüce gaye ile düşmana karşı çarpışarak temsil etme şerefini yaşayan gazilerimiz milli onurumuz ve milli gururumuzdurlar. Canlarını milli ve manevi varlığımıza adayan, aldıkları her nefesle bize güç veren gazilerimiz için ne yapılsa azdır. Gazilerimize her şartta sahip çıkmak, sorunlarını çözmek, hükümetin ve devletin; sosyal hayatta el üstünde tutmak milletimizin borcudur.”

KURUCU LİDER, EBEDİ MİLLİ ÖNDER ATATÜRK

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü en içten duygularla kutluyor, halen tedaviye muhtaç olarak hayatlarını idame ettiren bütün gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temennisiyle, ayrı ayrı en derin saygılarımı sunuyorum. Ayrıca 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanına layık görülen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri, Ebedi Milli Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Whatsapp'ta Paylaş