MAHMUT KOÇAK VE İSMAİL KUMARTAŞLI ANKARA'DA ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Admin 23 Ağustos 2016 Dernek Haber 1399 -A+
Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Mahmut Koçak ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Ankara’da ortak bir açıklama yaptı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Mahmut Koçak ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Ankara’da ortak bir açıklama yaptı. 

“ DARBEYE HAYIR MİLLİ İRADEYE SAYGI “
Bilindiği üzere 15 Temmuz'da ülkemizde ucu okyanus ötesine dayanan çok büyük ve kanlı bir oyun oynandı. Ne yazıktır ki, kendi silahlarımızla, kendi evlatlarımızla vurulduk. Fethullahçı Terör Örgütü ve onun mensupları ile birlikte hareket eden kendini bilmez hainler ülkemizi bir Mısır, bir Suriye'ye dönüştürmek istediler.
Fakat Allah'a şükürler olsun ki başaramadılar!
Evet, ülkemiz iç savaşın eşiğinden döndü. Halen de tehdit geçmiş değil. Allah muhafaza,her şey olabilir. Zaten bizler de bunun için buradayız. Bunun için günlerdir meydanlarda sabahlıyoruz.
Zihinlerimize de vurulan bu darbe yüzünden hepimiz çok büyük soru işaretleri taşıyoruz. Ama bir şeyden eminiz: Bu vatanı sonuna kadar savunma ve bize yüklenen o büyük kutlu misyonu yerine getirme noktasında kararlıyız. Bu konuda kimse bize en ufak bir geri adım attıramaz, yıldıramaz. 
Ülkemiz çok kritik günlerden geçiyor, bunun için inadına kardeşlik, inadına birlik dedik. Doğu-Batı demedik, devamlı şekilde koşturduk. Önce Allah'a, sonra da aziz milletimize ve onun büyük sağduyusuna olan güvenimize her daim vurgu yaptık.
Biliyoruz ki, sahipsiz kalan bir devletin batması, yok olması kaçınılmazdır.
Allah'a bin bir şükürler olsun ki bu yüce millet,her zaman olduğu gibi yüzümüzü kara çıkartmadı. Canı pahasına ülkesine,namusuna ve demokrasisine sahip çıktı ve bir kez daha oyunu bozdu. Emperyalizme ve onun  uşaklarına "dur" dedi ve tokadın en alasını bastı. Tüm dünyaya "Milli İrade"nin ne olduğunu gösterdi.
Adeta, "İkinci Çanakkale Destanı"nı yazdı.
Allah şehitlerimizden, gazilerimizden ve meydanları zalimlere bırakmayan aziz milletimizden ebediyen razı olsun.
Evet, 15 Temmuz şimdiden tarihe bir ihanet gecesi olarak geçmiştir. Bunun başka bir karşılığı yoktur. Bunu yapanlar üniformasını kirletmiş bir avuç çapulcu sürüsüdür. Onlar gerçek anlamda şerefli Türk askeri, Mehmetçik olamaz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin birer mensubu olarak addedilemez. Çünkü tarih onları sadece ve sadece hain olarak anacaktır.
O yüzden onlardan bahsederken artık asker sıfatını kullanmayalım. Gönüllerin reddettiği, kurumunun en başından itibaren sahiplenmediği bu hainler sürüsüne artık asker demeyelim. Çünkü, onlar artık Peygamber ocağının birer mensubu değildir! O şerefli ocağın mensuplarını bu hainler ile bir tutmak en büyük züldür!
Kendi vatandaşına, silah arkadaşına ve hatta annesine, babasına, kardeşine silah çeken bu gözü dönmüş teröristleri, katil sürüsünü önce Allah'a, sonra da yüce Türk adaletine havale ediyoruz.Fakat ne tür hüküm verilirse verilsin, onlar gönüllerde kaybetmiş birer katil,birer hain olarak tarihteki yerlerini almışlardır. Allah hiç kimseyi bu hallere düşürmesin!
Oyun devam ediyor. O yüzden çok dikkatli ve uyanık olmak zorundayız.
Darbenin aramıza ekmeye çalıştığı fitne tohumlarını görmeli ve bu kapsamda ordu ile millet, ordu ile diğer kurumlar arasına yerleştirilmeye çalışılan nifaka karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik silahımız ile cevap vermeliyiz. Hainlerin oyununu ancak böyle bozabiliriz.
15 Temmuz çok doğru okunmalı, duygusallıktan ve ideolojik yaklaşımlardan uzak, rasyonel adımlar atılmalıdır. Hak ve hukuk temel rehberimiz olmalı.Yaş ile kuru birbirine karıştırılmamalıdır. Aksi takdirde bizim de zalimlerden bir farkımız kalmaz. 
Bu bağlamda milletimizin ve devletimizin bir daha bu karanlık günleri yaşamaması için iktidarıyla, muhalefetiyle kurum ve kuruluşlarıyla liyakat esasına dayalı kadrolar oluşturulması ana prensip olmalıdır.
Bizler 
1-Alternatif Politikalar Merkezi
2-Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği
3-Emniyet Teşkilat Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
4- Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu
5- Korsavaş Derneği
6- Uluslararası Strateji Ve Güvenlik Araştırmalar Merkezi.
7- Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi
8- Uluslararası Sosyal Bilimler Akreditasyon Derneği
9- Uluslararası Dostluk ve İşbirliği Derneği
10-Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatkarlar Vakfı (TURKSAV)
11-İnternet Medya Federasyonu
olmak üzere, aşağıda imzası bulunan tüm sivil toplum örgütleri olarak bu hain darbe girişimini ve onun arkasındaki tüm güçleri lanetliyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.
Değerli basın mensupları;
Aracılığınızla dünyaya ilan ediyoruz ki ;Devletimizin Cumhurbaşkanına , Başbakanına, Genelkurmay Başkanına, hepsinden önemlisi milli iradenin tecelligahı milletimizin kalbine yani TBMM’ne kasteden bu vatan hainlerine karşı hiçbir tereddüt göstermeden dimdik, omuz omuza duracağımızı saygılarımızla beyan ederiz.

Whatsapp'ta Paylaş