HAKKARİ VE VAN'DA ÇATIŞMA

Admin 04 Eylül 2016 Şehit Haber 1379 -A+
Türk Hava Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatında, bölgede tespit edilen 2 hedef ateş altına alınarak imha edildi. Çukurca'da çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı, 20 PKK'lı öldürüldü
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
Habertürk'te yer alan habere göreTürk Silahlı Kuvvetleri, alınan istihbarat doğrultusunda Çukurca kırsalındaki 2 hedefi savaş uçakları ile imha etti.

VAN VE ÇUKURCA'DA ÇATIŞMA

Hakkâri'nin Çukurca İlçesi'nde hava destekli sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu. 6 askerin yaralandığı çatışmada 20 PKK'lının da öldürüldüğü bildirildi.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri, alınan istihbarat doğrultusunda Çukurca kırsalındaki 2 hedefi savaş uçakları ile imha etti. Olay ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada "01 Eylül 2016 tarihinde 21.30-21.48 saatleri arasında Çukurca kırsalında, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekâtı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen 2 hedef ateş altına alınarak imha edilmiştir. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.

ÇALDIRAN'DA DA 2 KORUCU ŞEHİT

Van'ın Tendürek Dağı bölgesinde ise bir uzman çavuş ile bir köy korucusunun şehit olmasının ardından bölgede sürdürülen operasyonda bugün de PKK'lı teröristlerle sıcak temas sağladı. Çatışmada geçici köy korucusu Mehmet Aladağ, Muzaffer Aladağ şehit olurken, 4 korucu ise yaralandı.

Whatsapp'ta Paylaş