BAŞKAN KUMARTAŞLI'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Admin 04 Temmuz 2024 Dernek Haber 51 -A+
Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail KUMARTAŞLI Kurban bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı KUMARTAŞLI mesajında;
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Bayramlar ; barışın, huzurun, kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın, paylaşma ve yardımlaşmanın adıdır.

Gönül dünyamızda yeni ufuklara yol açarak kalplerimizi yumuşatan bayramlar, bu bağların güçlenmesine katkı sağladığı gibi, kimsesiz ve terkedilmiş hislerini taşıyanlara yalnız ve sahipsiz olmadıklarını hatırlatmak için de bir vesiledir.

Bu vesileyle akrabalık bağları tazelenir, komşuluk ilişkileri pekişir ve toplumsal hayat koparılmaz bağlarla canlanır. Dayanışma ve birliktelik hisleri bayramlarda gelişip yaygınlaşarak yaşamımızın her karesine yerleşir.

Millet olarak ayrı bir önem verdiğimiz kurban ibadetini yerine getirirken; temizlik, insana saygı, çevre bilinci ve tüm canlılara merhamet göstermek de insani bir görevdir.
Muhtaç olana yardım elinin uzatılmasıyla anlam kazanan Kurban Bayramı, birliktelik ve dayanışma hislerini hatırlatarak bu hisleri insanın benliğine yerleştirmede ki önemi de büyüktür.
Bu güzel vatan topraklarında; nefes almamızı sağlayan, Milli ve dini Bayramlarımızı güvenli ve huzurlu şekilde kutlamamıza sebep olan birliğimizi bozmaya, milletimizi bölmeye çalışan hainlere karşı, can verip Şehitlik mertebesine eren, kan verip Gazi olan kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz.

Şehitlerin iman ve ihlaslarıyla uğruna canlarını feda ettikleri Vatana sahip çıkmak ve sebeplerini iyi anlamak, adaletin eksik tecelli etmesini engelleyerek tam sağlamak bizim de imanımızın ve ihlasımızın gereğidir. Aksi takdirde biz şehadeti anlamamış oluruz. Şehadete sarılmamız, Şehitlere ve Gazilere sahip çıkmamız, buna sebebiyet verenlere de adaletimizle derslerini vermemiz gerekmektedir. Bu bilince sahip olmamız bizim için unutulmaması gereken bir görevdir.
Bu toprakları bizlere VATAN yapan Aziz Şehitlerimizin Milletimize emanetleri olan, Şehit ailelerimizin ve Kahraman Gazilerimiz ile ailelerinin , Mübarek Kurban Bayramlarını tebrik eder, Ülkemize ve Milletimize hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz eder, tüm Şehitlerimize Allah' dan Rahmet ,Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Whatsapp'ta Paylaş