BAŞKAN KUMARTAŞLIDAN 19 MAYIS MESAJI

Admin 19 Mayıs 2024 Dernek Haber 205 -A+
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Gururla ve şerefle yaşıyoruz bugünü,
Dünyaya yayılmıştır Türk’ün şanlı ünü!

Bugün, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü,
105 yıl önce karanlığa gömülmek istenen bir milletin, kaderinin değiştiği gün..!
Umutlarla küllerinden doğuşun doğduğu gün..!
Kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gün…!
16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Bandırma Vapuruyla yola çıkan  “ O büyük umudun” Samsun’a adımını atar atmaz bağımsızlık ruhunu yeniden kazandırdığı, liderliğinde milletimizin esareti kabul etmediği gündür.
Hiçbir zaman haksızlık ve esarete boyun eğmeyen kahraman milletimizin, aziz topraklarımızdaki en büyük varoluş mücadelesi işte o gün başladı. Samsun’dan doğan bağımsızlık güneşi Amasya, Sivas ve Erzurum’dan bütün vatan sathına yayıldı.
Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık  güneşinin Anadolu ‘ yu aydınlattığı bu kutlu günü ; vatandaşlık şuuruyla yetişen, bayrak ve hürriyet sevdalısı birer Cumhuriyet meşalesi olacağınıza inancı ile,  “Bütün Ümidim Gençliktedir” diyerek Türk Gençliğine adadı.Şehit  kanlarıyla sulanan, büyük bir fedakârlık ve imkânsızlıklarla kurulan Cumhuriyeti umudumuz  olan gençlere emanet etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutlarken, Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere; 
Kanları ile Vatan Topraklarını Sulayan Kurtuluş Savaşımızın Unutulmaz  kahramanlarını, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor; gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz…

Malul Gazi İsmail Kumartaşlı 
Afyonkarahisar Şube Başkanlığı

Whatsapp'ta Paylaş