Başkan Kumartaşlı: Hür ve özgürce yaşadığımız bugünleri kahraman şehitlerimize borçluyuz! 18 Mart 2023

Admin 01 Nisan 2023 Dernek Haber 388 -A+
Şehitler Derneği Başkanı Kumartaşlı: Hür ve özgürce yaşadığımız bugünleri kahraman şehitlerimize borçluyuz! Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümünde Afyonkarahisar Kocatepe Mezarlığında düzenlenen anma töreninde konuşma yaptı. Kumartaşlı, "Aziz Şehidim, Yokluğun bir üzüntü ise şehadetin en büyük gururdur"
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Şehitler Derneği Başkanı Kumartaşlı: Hür ve özgürce yaşadığımız bugünleri kahraman şehitlerimize borçluyuz!

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümünde Afyonkarahisar Kocatepe Mezarlığında düzenlenen anma töreninde konuşma yaptı. Kumartaşlı, "Aziz Şehidim, Yokluğun bir üzüntü ise şehadetin en büyük gururdur"

Kumartaşlı şunları söyledi:

Bu gün burada tarihin en görkemli zaferlerinden biri olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde zaferin şahitleri ve şehitleri olan aziz ecdadımızı anmak, ecdadımızın bizlere bıraktığı toprakları canları pahasına koruyarak bu gün hür ve özgür bir şekilde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi anmak için toplandık. Şehitlerimiz; Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını vermekten çekinmeyen, bayrağımıza kanlarıyla renk veren, gökleri özgürlük şarkılarıyla inleten, tarihimizi ve geleceğimizi ölümsüzleştiren, görünmez kanatlarını her an üstümüzde hissettiğimiz, adlarını mezar taşlarına, anılarını gönlümüze kazıdığımız, hür ve özgürce yaşadığımız bu günleri onlara borçlu olduğumuz kahramanlarımızdır.

ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞAN EVLADINIZLA NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR

Kahraman şehitlerimizin saygıdeğer aileleri; Doğduğu günden beri üzerine titrediğiniz büyük güçlükler ve özveri ile büyüttüğünüz evladınızı kaybetmenin dayanılmaz acısını sizler ile paylaşıyoruz. Ama unutmayın ki o artık Türk milletinin bağrında, vatan toprağının hamurundadır. Bizler tarihin ve tarihçilerin her Türk asker doğar, asker ölür övgüsüne mazhar olmuş bir milletin evlatlarıyız. Tarih şahittir ki bu millet damarlarındaki asil kan sayesinde daima hür yaşamış asla esaret zinciri onu bağlayamamıştır. Türk askeri yalnızca vatanın ve milletin huzur ve refahı uğrunda gerektiğinde canını seve seve feda etmekten çekinmeyen bir kahramandır. Sizlerde vatan ve bayrak sevgisi ile yetiştirdiğiniz ve şehitlik mertebesine ulaşan evladınızla ne kadar gurur duysanız azdır.

ŞEHADET EN BÜYÜK GURURDUR

Aziz şehidim; Askerliğine başladığın tarihten itibaren mensubu olduğun Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir ferdi olarak, elin kutsal bayrağımızın üzerinde iken, icabında vatan cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatını feda eyleyeceğine dair ettiğin yemine sadık kaldın. Ne mutlu sana ki uğruna şehit olduğun kutsal topraklarda Agah Efendileri ile Reşat Beyler ile Yıldırım Kemaller ile koyun koyuna yatacaksın. Görevi başında can verdiğin vatan topraklarında, ay-yıldızlı bayrağın gölgesinde sonsuza dek huzur içeresinde uyu. Yokluğun bir üzüntü ise şehadetin en büyük gururdur. Kanının son damlasına kadar savunmaya ant içtiğin emaneti devralıyoruz.

NE MUTLU VATANI İÇİN ŞEHİT OLANLARA

Atamızın izinde sizlerin ışığında bizlere bıraktığınız eserleri sonsuza kadar yaşatacağımıza yüce Türk milletinin mutluluğu, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için ölüme koşacağımıza söz veriyoruz. Örneğimizi sizden gücümüzü Türk ulusundan alacağız. İnançlı, bilinçli ve kararlıyız. Türk bayrağı ebediyen yükseklerde dalgalanacak, Türk vatanı sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacaktır. Ne mutlu vatanı için şehit olanlara, Ne mutlu türküm diyene, Ruhlarınız şad olsun.

Whatsapp'ta Paylaş