BAŞKAN KUMARTAŞLI GÖZYAŞLARI İÇİNDE İSTİFA ETTİ

Admin 15 Eylül 2020 Dernek Haber 347 -A+
KUMARTAŞLI İSTİFASINI AÇIKLAYIP HELALLEŞTİ Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube BaşkanıMalul Gazi İsmail Kumartaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa ettiklerini düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Kumartaşlı, dernek üyeleriyle helalleşirken gözyaşlarına hâkim olamadı
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

KUMARTAŞLI İSTİFASINI AÇIKLAYIP HELALLEŞTİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube BaşkanıMalul Gazi İsmail Kumartaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa ettiklerini düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Kumartaşlı, dernek üyeleriyle helalleşirken gözyaşlarına hâkim olamadı

Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, dün öğlen dernekte düzenlediği basın toplantısında istifa nedenini; son günlerde yaşamış olduğu durumlar, görülen lüzum üzerine yönetim kurulu üyelerinin 24 Ağustos 2020 tarihli kararıyla aldıklarını ilan etti. Kumartaşlı’yı dernek yönetiminin istifasını açıkladığı toplantıda şehit aileleri, şehit babaları ve gaziler yalnız bırakmadı. Toplantıda bazı şehit babaları Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyelerinin istifasını kabul etmedikleri sitemlerini dile getirdi.
“ASKERLİK YEMİNİME SADIK KALDIM”

Açıklamasına özgeçmişini aktararak başlayan Kumartaşlı, “1 Ağustos 1978 tarihinde Afyonkarahi-sar’da dünyaya geldim. 2002 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı saflarında çok sevdiğim mesleğim olan askerlik mesleğine Piyade Uzman Çavuş olarak başladım. 11 Temmuz 2004 tarihinde Şırnak’ta operasyon esnasında PKK’lı teröristlerin yola döşediği uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu ağır yaralandım. Kucağımda devremi şehit verdim. 2007 yılında Malül Gazi olarak Gazilik rütbesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından emekli edildim. İstemeyerek emekli edildim. Sonrasında; ‘Barışta ve savaşta, karada, denizde ve havada her zaman ve her yerde milletime ve cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle hizmet ve kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edeceğime ve askerliğin namusunu Türk Sancağının şanını canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyleyeceğime, namusum üzerine ant içerim.’ Yeminime sadık kalarak durumdan vazife çıkarttım.” dedi.

“VATANA TEK HİZMET ÜNİFORMA İLE OLAMAZ”

Vatana hizmetin üniforma ile olmayacağını düşünerek önce 31 Ekim 2007 tarihinde 2007/22 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Dernek Üyesi olduğunu söyleyen Kumartaşlı, “20 Ocak 2009 tarihinde 2009/02 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Dernek Şube Başkan Yardımcısı oldum. Dönemin Dernek Şube Başkanı Bekir Bayram’ın sağlık nedenlerinden dolayı istifa etmesi sonucu 22 Ekim 2010 tarihinde 2010/03 Sayılı yönetim kurulu kararıyla Dernek Şube Başkanlığı görevini üstlendim. 15 Ocak 2012 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimiz 3. olağan genel kurulunda Dernek Şube Başkanlığına seçildim. 28 Şubat 2015 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimizin 4. olağan genel kurulunda Dernek Şube Başkanlığına seçildim. 11 Mart 2018 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimiz 5. olağan genel kurulunda Dernek Şube Başkan-lığına seçildim. 31 Temmuz 2007 tarihinden bu güne 13 yıl boyunca derneğimizde fahri olarak, değişik kademelerde gö-rev alarak, bir kuruş dahi huzur hakkı almadan, mesai mefhumu gözetmeden vatana olan vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Aziz şehitlerimize layık olabilmek, şehit anne babalarına, evlat olabilmek, kahraman gazilerime destek olmak, yol göstermek için durmadan yorulmadan hizmet ettim. Bu kuruma, şehitlerimize, gazilerimize karşı olan saygım ve saygımdan dolayı bir gün dahi bu derneğe kravatsız girmedim. Bugün (dün) itibariyle dernek yönetim kurulu üyeleri olarak istifa ettiğimizi, dernek şube başkanlığımızın hizmetlerini durdurduğumuzu şehit ailelerimize, gazilerimize ve kamuoyuna üzülerek duyuyoruz.” diye konuştu.

“AÇILAN DAVA VE SORUŞTURMA YOK”

Orman İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan Malul Gazi Dernek Şube eski Başkanı İsmail Kumartaşlı, tayin talebinde bulunduğunu bu talebi doğrultusunda Isparta iline tayin edildiğini de dile getirdi. Dernek yönetiminden istifa kararı üzerinde çok düşündüklerini belirten Kumartaşlı, “Bu karar çok uzun süre düşünülmüş ve çok zor alınmış karardır. Bu karar biliyoruz çoğu kesimi çok üzecek ama başta şahsım ve yönetimim olarak son günlerde yaşadığımız olaylar bizleri son derece olumsuz etkiledi. Bir gazi olarak sağlık durumlarımı da göz önünde bulundurarak bu kararı almış bulunmaktayız. Bugün (dün) itibarı ile hakkımızda açılmış, devam eden bir soruşturma, dava herhangi bir işlem bulunmamaktadır. 15 gün önceki İl Dernekler Müdürlüğü denetlemesinde de son derece başarılı bir denetleme verdik. Bu vesile ile tüm şehit ailelerime, gazilerimize saygılarımızı sunuyorum. Haklarınızı helal ediniz.” şeklinde konuştu.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar