Afyonkarahisar Valimiz Sayın Aziz Yıldırım'ın Gaziler Günü Mesajı.

Admin 17 Eylül 2016 Dernek Haber 1331 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Afyonkarahisar'a geldiği ilk günden bu güne biz Şehit Aileleri ve Gazileri yalnız bırakmayan her fırsatta arayan soran devletin şefkatini ve büyüklüğünü hissettiren Afyonkarahisar Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM 19 eylül Gaziler Günü için bir mesaj yayınladı.

"Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin ve milletimizin verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olarak Ülkemizde her yıl 19 Eylül tarihi 'Gaziler Günü' olarak kutlanmaktadır.

Şehitlik ve gazilik; vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir.

Ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzur ortamını sağlamak için canları pahasına cepheden cepheye koşarak bu uğurda şehit olmayı da göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Gaziler Günü vesilesiyle ulusumuzun birlik ve beraberliği için üstün fedakârlıklar göstererek canlarını verme pahasına mücadele eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, Gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, değerli ailelerine sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum."dedi.

Whatsapp'ta Paylaş