AFYONKARAHİSAR ALCALI KÖYÜ'NE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Admin 15 Eylül 2020 Dernek Haber 981 -A+
Operasyonda Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu. Şehit Uyar'ın Ailesinin 15 yıl önce Eskişehir'e taşındığı Ailesi'nin isteği üzerine Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde defnedileceği bildirilerek.Şehit J.Uzm.çvş.Yusuf UYAR'ın 2015 yılında Uzman Çavuş olarak görve başladığı evli olduğu öğrenildi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AFYONKARAHİSAR'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da üç gün önce başlatılan Yıldırım- 10 Norduz Operasyonu devam ediyor.

3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyondan acı haber geldi. 

İçişleri Bakanlığı, bir yüzbaşı ile iki Uzman Çavuşun şehit olduğunu bir Yarbayın da Yaralandığını duyurdu. Afyonkarahisar Merkez Alcalı Köyü Nüfusuna Kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar operasyonda Şehit oldu.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında; Van Çatak ilçesi kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda, bir Jandarma Yüzbaşımız ile iki Jandarma Uzman Çavuşumuz Şehit olmuş, bir Jandarma Yarbayımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kaderli ailelerine baş sağlığı, yaralı yarbayımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

Afyonkarahisar'a Şehit ateşi düştü..

Operasyonda Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu. Şehit Uyar'ın Ailesinin 15 yıl önce Eskişehir'e taşındığı Ailesi'nin isteği üzerine Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde defnedileceği bildirilerek.Şehit J.Uzm.Çvş.Yusuf UYAR'ın 2015 yılında Uzman Çavuş olarak görve başladığı 3 yıllık evli 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar