29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99 UNCU YILI KUTLU OLSUN

Admin 04 Kasım 2022 Dernek Haber 353 -A+
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99 UNCU YILI KUTLU OLSUN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kumartaşlı, mesajında şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı anısına her yıl 29 Ekim’de kutlanan milli bir bayramdır. Her yaştan insanımızla Cumhuriyet Bayramı törenlerine coşku içerisinde katılarak, birlik ve beraberliğimizi bütün dünyaya göstermeliyiz.

29 Ekim 1923 tarihinde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir.

Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir. Cumhuriyete kavuşmamız tabi ki kolay olmamıştır. Çünkü atalarımız uzun yıllar bu uğurda savaşıp, kanlarını ve canlarını vermişlerdir.

Onlar bu uğurda korkusuzca savaşıp bizlere rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum bırakmak için ellerinden geleni yapmışlardır.

Atatürk’ün büyük mücadeleler sonucunda kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve bütünlüğüne var gücümüzle sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına sahip çıkmak, Atatürk ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti yaşatmak ve korumak gelecek kuşaklara taşımak Türk gençliğine verilmiş en büyük görevdir.

Cumhuriyetin kuruluşu, Türk tarihinin dönüm noktasıdır ve tarihin akışını değiştirmiştir. Bağımsızlık aşkı uğruna vatanı müdafaa için nice şehitler veren milletimiz, Atamızın emaneti olan Cumhuriyetimize tüm varlığıyla, tüm benliğiyle sahip çıkmaktadır.

Maalesef yaşadığımız şu günlerde günlük ülkemizin her bir köşesine şehit haberi gelirken maalesef bu haklı guru verici günümüzü bile layığı ile yaşayamıyoruz. Bayramlarımıza buruk giriyoruz. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu başta Büyük Önder Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken, görevleri başında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor. Hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyor. 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutluyorum.” Dedi.

Whatsapp'ta Paylaş