VATAN SAVUNMASINDA BİR VE BERABER OLMALIYIZ

İsmail Kumartaşlı 15 Ocak 2017 Diğer Yazıları 1770 -A+

VATAN SAVUNMASINDA BİR VE BERABER OLMALIYIZ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türkiye’nin 35 yılı aşkın süredir terörle ve terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve artık gelinen noktada milli birlik ve beraberliğin güçlü bir şekilde sağlanması gerektiğini söyledi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türkiye’nin 35 yılı aşkın süredir terörle ve terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve artık gelinen noktada milli birlik ve beraberliğin güçlü bir şekilde sağlanması gerektiğini söyledi.
 Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Türkiye’nin yıllardır sınırlarını korumak ve bu topraklar üzerinde oturuyor olmanın bedelini ödediğini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, terör ve teröre destek verenlerle mücadelede birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini söyledi.
“HER TARAFIMIZDA BİR TERÖR SARMALI VAR”

“Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden bu yana çeşitli zamanlarda Türk topraklarının işgal edilmeye ve uğruna can verilecek vatan toprağımızdan bizleri atmak için türlü oyun çevirenlere asla boyun eğmedik”  diyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı; Bu topraklarda yaşamanın bedelini kanımızla, canımızla, bedenlerimizden bıraktığımız uzuvlarımızla ödedik halen daha da ödüyoruz. 35 yıldır PKK terör örgütü ile yürüttüğümüz mücadelemiz sırasında çok sayıda canımızı vatan uğruna feda ettik. Terörle mücadelemiz PKK ile devam ederken gözden kaçırdığımız asıl terör örgütünü de 15 Temmuz akşamı görme fırsatı bulduk. Biz düşmanımızı dışarıda ararken içimize konuşlanan asıl teröristleri geç fark etmiş olduk. Bugün devlet yetkilileri hain FETÖ terör örgütü ile mücadelesini de hızla sürdürüyor. Diğer yandan ise Suriye’de Avrupa ülkelerinin desteklediği DEAŞ terör örgütü ve diğer örgütlerle de mücadele yürütülüyor. Terörle mücadelemiz vatan toprağımızın bir karışını, hatta bir çakıl taşını vermeden son nefer dahi canını verene kadar sürecektir” dedi.
 “İSTİKLAL HARBİ GÜNLERİNE GETİRİLMEYE ÇALIŞILIYORUZ”

 Yaşanan terör hadiselerine ve hainlerin gerçekleştirdiği kirli emellerin başarıya ulaşmaması için sağcısıyla, solcusuyla, milliyetçisiyle, demokratıyla, dindarıyla, herkesin tek bir yürek olması gerektiğine vurgu yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Vatan için can veren milletin evlatlarıyız. Bizim vatan sevgimiz başka milletlere benzemez. Yıllar önce vatan savunması için tüm yokluklara rağmen topyekun mücadele veren atalarımızın İstiklal mücadelesi başarıyla sonuçlanmıştı. Bugün gelinen noktada ülkemiz terör örgütlerine verilen desteklerle yeniden İstiklal Savaşı’na doğru sürüklenmeye çalışılıyor. Tüm milletimizi bu mücadelede devletinin ve vatanının bekası için aynı noktada durmaya çağırıyoruz. Bugün topraklarımızda 3 milyon Suriyeli mülteciyi barındırıyoruz. Onların gidebilecekleri bir Türkiye vardı ama bizim ülkemizde oluşacak işgalde gidecek başka toprak veya ülke yok. Türkiye’yi işgalden ve Terörden arındırmanın tek yolu bir olmaktan geçiyor. Mücadelede Şehit aileleri ve gaziler olarak bizlere de görev verilecek olursa bundan kaçmayacağımızı da bir kez daha hatırlatıyoruz” diye konuştu.