Teröre karşı herkes dikkatli olmalı

Saadettin DAĞDELEN 23 Aralık 2016 Diğer Yazıları 1806 -A+

Teröre karşı herkes dikkatli olmalı

                                                                                                 22/12/2016

 

Bunların birinci hedefi ülkemizi parçalayıp bölmek, iç savaş çıkarmak, halkı bezdirmek ve yıldırmak, hükümeti diz çöktürüp kendilerine biat ettirmek. Hükümetimiz ve Devletimiz bunların karşısına çıkıp ne diyor topunuz gelsin vız gelirsiniz bütün terör örgütleri ile aynı anda mücadelemiz sürecek.

Sevgili okurlar burada bizim üzerimize de görevler düşmektedir.Bu ülkede yaşayıp bu ülkede büyüyüp bu ülkede hala milli irade var dedirttiysek ve bunu ispatını terörle mücadelede ve 15 temmuz da gösterdiysek tüm dünyaya yapmamız gerekenler belli işte o yapılması gerekenler.

 
1.) Herkes dikkatli olacak, bana necilik yok, bulunduğumuz yerde mahallemiz de şüpheli bir durum şüpheli şahıs gördüğümüzde vakit geçirmeden ilgili mercilere haberdar edeceğiz.

2.) Yaşadığımız acılar ne kadar zararlı ve acı olursa olsun ağlamak, acımak,ciğerimizin yanması var, ama bu ülkenin hali ve bizim halimiz ne olacak, sonumuz geldimi ki  gibi bir duygu ve düşünceye,kapılmayacak, çözülmeyeceğiz, korkuyu ve ümitsizliği içimizden atacağız dik durup dik yürüyeceğiz.Kararlı mücadelemize devam edeceğiz

3.) İç savaş veya halk arasında birbirine düşürüp kaos çıkarmak isteyenlere asla toleranslı davranmayacak gerek polisimize ve kuvvet kolluklarımıza derhal haber vermemiz gerekir.

4.) Kimin ne dediğini iyi analiz edip doğru hamleler yapmak ve net sonuçlara gide bilmeliyiz. Ben biliyorum ki artık Türk halkı her şeyin farkında,Türk halkı artık bilinçli,Türk halkı artık okuyor, öğreniyor kim nerede ne yapıyor biliyor.

5.)  Toplumda itibar görmüş,vatan millet Sakarya diyen gerginlik ve hassasiyet noktaları, iyi kötü barış içinde yaşayan gruplar vardır. bu grupları birbirine karşı tahrik edecek şaibeler yayar, eylemlerde bulunurlar, taraflar içinde saf, kapılgan, kolayca yönlendirilebilir şahıslar vardır, bunları kullanırlar, olmadı araya bir takım hainleri veya istihbarat elemanlarını sokarlar, derken gruplar arası atışmalar ve sonra eylemler başlar.

6.) Bunları defalarca yaşadık gerek gezi olayların da gerek 15 temmuz da ve daha nicelerinde zararlarını gördük, acılarını çektik. Akıllı olan kişi bir akrep yuvasına veya yılan deliğine elini ikinci kere sokmaz. Bu konuda da uyanık ve tedbirli olmamız, içimizde heyecanı aklına galip insanlar varsa ve bunlar tahrike kapılıp farklı gruba karşı olumsuz söz ve eyleme kalkışıyorsa ona engel olmamız zorunludur.

7.) Uzun vadede ise eğitim yoluyla "ilk okul ve dengi okullarda hatta Üniversitelerimizde geçlerimize aklına ve ruhuna şunu işlemeliyiz. Bizim başka bir ülkemiz başka bir Vatanımız yok, bu topraklar da yalnızca bir guruba ait olmamıştır Türküyle Lazı,ile Çerkezi,ile Abazası,ile Alevisi ile Kürdü ile vs. çeşitli bakımlardan farklı da olsak örf ve adetlerimiz gelenek ve göreneklerimiz farlı bile olsa eşit insan hakları çerçevesinde bu Vatanın vatandaşları olarak birlikte yaşamak,birlik ve beraberliğimizi daima yukarıda zirvelerde tutmak durumundayız. Biz herkesin faydasına olanı elde etmek ve zararına olanı defetmek için canla başla çalışmak zorundayız.

sevgili okuyucu daha dün dediğimiz tarihlerden kısa kısa örnek vermek gerekirse bu illet terörün her zamanki taktiklerinden bahsetmek istiyorum.

Ülke genelinde vatanımın Doğu ve Güney Doğuda Terör örgütü PKK yuvalanmış hendekler açmış orada yaşayan Kürt vatandaşlarımızın hakları gasp etmiştir. Sözde Kürt halkının savunuculuğunu yapıyoruz deyip Kürt halkımın tüm hak ve hukukunu gasp etmekle kalmıyor Tehdit ediyor, yetmiyor Vuruyor, yetmiyor Öldürüyor idi. Devletimiz çözüm sürecinde kaldığı zaman zarfında tüm şer odaklar ve başta terör örgütü PKK ve diğer terör örgütleri bölgede silah ve mühimmat ile el yapımı bomba larla sokakları donatıyor ileriye yönelik planyapıyor vatan topraklarını bölmeye yönelik çalışmalar yapıyorlardı. Yanlarına kaldı mı? Kalmazzzz Devlet girdi inlerine teröre yardım yataklık yapanlarda dahil hepsini etkisiz hale getirildiler.Kürt halkım bu terör illetinden bıktı ve artık nefes alır hale geldi.

Bu günlerin de gelip geçeceğini, bin yıldır bu topraklarda hakim olan milletin yine hakim olmaya devam edeceğini, eğer aklın ve hikmetin yolunu tutarsa ihtişamlı günlerin yine geleceğini düşünmek ve unutmamak da mücadelenin bir parçasıdır.

Vatan uğrunda seve seve can veren vatan evlatlarımıza ŞEHİT lerimize  ALLAH tan Rahmet diliyor, acılı ailelerine sabırlar diliyorum

Kahraman GAZİ lerimize ALLAH tan acil şifalar dilerim.

                                                                                        Saadettin DAĞDELEN