16-05-2019 ŞEHİT ANNEMİZİN ÖĞRENCİLER İLE SÖYLEŞİSİ

Admin 20 Mayıs 2019 Yeni Resim Galerisi kategori Testi 756

16-05-2019 ŞEHİT ANNEMİZİN ÖĞRENCİLER İLE SÖYLEŞİSİ

ORUÇOĞLU İLKOKULUN'DA BAŞKAN KUMARTAŞLI VE ŞEHİT ANNEMİZ FATMA ÜYE  ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı tarafından okullarda düzenlenen programlar ile öğrencilere şehitlik ve gazilik gaziler tarafından anlatılıyor.

Son olarak Oruçoğlu İlkokulu Müdür Yardımcısı Ülkü Neşeli ÖZER öğretmenimizin daveti ile Gazilerimizi bir program düzenleyerek öğrenciler ile buluştu.

Program Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail Kumartaşlı ve Şehit Annemiz Fatma Üye’nin anıları, yaşadıkları, vatan sevgisi, bayrak sevgisi ile ilgili anlatımları ile devam ediyor. Programın son kısmında gazilerimiz öğrencilerin merak ettiği konulara yönelik sorularına cevap vererek programı sonlandırıyorlar.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail Kumartaşlı ise Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulundu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı.

Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.

Şehitlik ve Gazilik olgusu hakkında ayrıntılı bilgiler alan öğrencilerin, "Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" olgularına sahip çıktıkları, ülkenin geleceğinde söz sahibi olduklarının farkında bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı bir eğitim aldıkları belirtildi.

Okul  yönetimi olarak gazilerimize teşekkür eden Oruçoğlu İlkokulu Müdür Yardımcısı Ülkü Neşeli ÖZER çok yararlı bir program olduğunun altını çizdi.

Başkan Kumartaşlı eğitimin her safhada olması gerektiğini belirterek “Genç kardeşlerimize milli şuuru artırıcı konşmalar yapıyor yaşadıklarımızdan canlı örnekler veriyoruz yararlı geçiyor programlarımız okullarımıza teşekkür ediyoruz bizleri öğrenciler ile buluşturdukları için” dedi.

Yorumlar