29-03-2019 VİLAYETLER BİRLİĞİ ANAOKULU’NDAN DUYGULANDIRAN PROJE….

Admin 13 Nisan 2019 Yeni Resim Galerisi kategori Testi 371

AFYONKARAHİSAR VİLAYETLER BİRLİĞİ ANAOKULU’NDAN DUYGULANDIRAN PROJE….

Afyonkarahisar Vilayetler Birliği Anaokulu Öğretmenleri, Öğrencileri ve Velileri tarafından okul yönetiminin hazırlamış olduğu bir proje kapsamında Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı ziyaret edildi. Ziyarette ilimizde ikamet eden şehit çocukları ile öğrenciler buluştu.

Ziyaret esnasında Afyonkarahisar Vilayetler Birliği Anaokulu Öğretmenleri, Öğrencileri ve Velileri tarafından hazırlanan elde örme oyuncak bebekler ve oyuncaklar öğrenciler tarafından şehitlerimizin emaneti olan çocuklarımıza takdim edildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail Kumartaşlı ise Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulundu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a ve terörle mücadele esnasında tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Kumartaşlı şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğunu vurguladığı konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret ederek, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan çocukları ve ailelerini unutmadıkları için okul yönetimine teşekkür etti.

Duygulu anların yaşandığı anlarda okul velileri şehitlerimizin aileleri ile sohbet etti. Şehitlerimizin çocukları ve diğer öğrenciler gönüllerince oynadılar.

Okul yöneticileri aziz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacaklarını belirterek eğer birkaç dakikalığına da olsa bizlere emanet olan şehit çocuklarımızı mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere dediler.

Yorumlar