İYİ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Saadettin DAĞDELEN 27 Aralık 2016 Diğer Yazıları 2264 -A+

İYİ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR
                                                                                                                                                  26.12.2016
Bu günlerde morallerimiz bozuk ŞEHİT haberleri ile kahpelik ,kalleşlik kol geziyor. Şehirlerimizde patlatılan bombalar, patlamada ŞEHİT olan askerlerimiz, polislerimiz  ve suçu günahı kabahati olmayan sivil kardeşlerimiz, Katledilen ihtiyarlarımız, kadınlarımız, çocuklarımız ve annelerimiz. Gözlerimizin önünde hunharca ,kalleşçe katlediliyorlar. 
Öyle bir oyun içersindeler ki  bu aşağılık Terör ve onun yandaşları ve azmettiricileri büyükelçiyi arkasından kahpece vurup katlediyorlar. Sırf zor durumda kalım ve bu zor durumdan en ağır yaraları allım diye Rusya ile ilişkilerimizi bozmaya yönelik tüm imkanlarını kullanarak bu katliam yapılmıştır.
Tamamını kapsamayacak şekilde bir yorum getirmek gerekirse dünya ülkeleri bizim gelişmemizi istemeyen o dar düşüncelere sahip,bazı Avrupa ülkeleri yatırımlarımızdan ekonomik, istikrarlı, güçlü,sağlam yere basan ekonomimizden akılları gidiyor.
Sevgili okur, biz geçtiğimiz senelerden buyana çok imtihan verdik gezi olayları pors modern darbeler ekonomik darbe enerji sektöründe darbe ve 15 temmuz Fetöş darbesi. Biz bu girişimler karşısında ne yaptık? Millet Devlet el ele verdi Kendini ülkemizin kabusu ilan edenler için dehşet verici bir kabus haline geldik.
Ben kendi adıma söylemek isterim ki çok vurdum duymazlık var üzerimizde derken. Milletimiz beni ters köşe yaptı belki de Onların sayesinde milli duygularımızı tazeledik artık kulaklarımız daha iyi duyuyor ve gözlerimiz daha iyi görür hale geldi ,biz da çok duyarlı hale geldik.
Madem biz bu kadar şey atlattık badireler yaşadık. Sıra bizde yenilikler bizi bekliyor.
Verdiğimiz mücadelelerin artık meyvelerini alma zamanı geldi. Son bir hamlemiz kaldı.
Son rötuşlar yapıldı son savaş boruları çalmak üzere.
Bu son çarpışma, bütün meseleyi kökünden çözüp çıkaracak düğümleri tek, tek çözeceğiz doğru zaman doğru anda. 
Bu hain kalleşlerin Hangi alçak planla hain düşüncelerle gelecekler, bilmiyoruz.
Ancak ellerinde pek fazla mal ve malzeme kalmış da sayılmaz. Askere veya polise bir darbe yaptırma ihtimalleri de kalmadı.
Mezhepçilik üzerinden Alevi kökenli kardeşlerimizi isyan ve ayaklandırma girişimleri tutmadı. Tutmaz çünkü kapı komşum alevi ve kardeşiz hatta kardeşlerimizden daha yakınız bir birimize. Doğu ve Güneydoğu'da planladıkları gibi olmadı artık halkımız onları istemediğini mitinkilerle sivil toplum hareketleri ile devletinin yanında yer alması nedeni ile denedikleri ayaklanma oyunları kendi ayaklarına dolandı.
Bundan sonra ne yapabilirler, bilmiyorum.
Ama şunu biliyorum ki zamanları da, güçleri de kalmadı. sona yaklaştıklarının açık beyan farkındalar. Dünyanın bütün imkanlarını seferber etseler dahi, bu kuşatmayı devam ettirmelerine imkan ve ihtimal yok. Türkiye bu imkan ve olanaklardan onları yaptıkları hamle, hareket ve planlarla oyunlarını bozdu.
ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Belçika, Avusturya Danimarka ve diğerleri.
Hemen hepsinin ekonomileri dar boğaza geldi dayandı artık gidecek yeri kalmadı deniz altı dibe çöküyor. Türkiye'ye saldıran terör örgütlerini para, silahla ve insan aktaranlar daha fazla yardım, yapmaları beslemeleri mümkün görünmüyor.
Çünkü 3-4 yıldır Türkiye'nin üstüne saldıkları terör örgütlerine aktardıkları para ve silahlar boşa gidiyor. Fetöş terör örgütü ve PKK'ya yapılan operasyonlarla büyük bir hezimet yaşadılar.
Türkiye Suriye'de Deaş isimli terör örgütüyle tek başına mücadele ediyor, onların Ortadoğu ile ilgili planlarının altını üstüne getiriyor. Besledikleri PYD, YPG'yi Rusya ile birlikte vurmaya başladık. Oluşturmaya çalıştıkları Kürt koridorunun içinden çıkamayacakları bir labirente dönüştürdük. Fare,haşere artık kapana kısıldı.
El-Bab düştüğü andan itibaren sıra Ring de şimdi Münbiç'e gelecek. Münbiç'in düştüğü gün, neredeyse tamamı aynı anda havlu atacak. Önümüzdeki şu bir kaç ay içersinde   ellerindeki son umut kırıntılarıyla saldıracaklar.  Ancak bu durum biz de umutsuzluk yaratmasın. 
İlk bahar veya yaz başlarında inanıyorum ki bu iş bitecek ve diyeceğiz ki o hain kalleşlere "Milletimizi bölemediniz, bayrağımızı indiremediniz, vatanımızı parçalayamadınız, devletimizi yıkamadınız, ezanlarımızı susturamadınız.
Çünkü biz asil TÜRK milletiyiz VATAN uğruna can verir ŞEHİT oluruz VATAN uğruna uzuvlarımızı verir GAZİ oluruz. 
ŞEHİT aileleri ve GAZİ lerim bizlere ve bu cennet VATANA haklarınızı helal edin

Vatan uğrunda seve seve can veren vatan evlatlarımıza ŞEHİT lerimize  ALLAH tan Rahmet , acılı ailelerine sabırlar diliyorum.
Kahraman GAZİ' lerimize ALLAH tan acil şifalar diliyorum.
                                                                                        Saadettin DAĞDELEN