ŞEHİT AİLESİ KOMŞUSU TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Admin 04 Temmuz 2019 Dernek Haber 318 -A+
Afyonkarahisar’da yaşayan şehit annesi Havva Erdönmez (70) ile babası Tahsin Erdönmez (72), komşularının kendilerini darp ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Şehit annesi Erdönmez ise komşularının şemsiyeyi kırılasıya kadar kendisine vurduğunu söyledi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ŞEHİT AİLESİ KOMŞUSU TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Afyonkarahisar’da yaşayan şehit annesi Havva Erdönmez (70) ile babası Tahsin Erdönmez (72), komşularının kendilerini darp ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Şehit annesi Erdönmez ise komşularının şemsiyeyi kırılasıya kadar kendisine vurduğunu söyledi.

2010 yılında Kastamonu'da göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonrası şehit olan Hava Piyade Uzman Çavuş Ahmet Erdönmez'in annesi Havva Erdönmez ile babası Tahsin Erdönmez, aynı apartmanda oturdukları komşuları P.E. (40) ve N.E. (30) adlı kız kardeşler tarafından 2 Temmuz Salı günü darp edildikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı da şehit ailesini ziyaret etti.

ŞEMSİYEYİ KIRANA KADAR VURDU

Yaşadığı olayı gözyaşları içerisinde anlatan şehit annesi Havva Erdönmez, apartmanın merdivenlerinde otururken, 'Burası oturma yeri mi?' diyerek komşularının kendisine kızdığını söyledi. Erdönmez, "'Ne geziyorsunuz merdivende' dedi. Ben de 'Sığacak kadar yer var ya' dedim. 'Demin de geçtin ya' dedim. Elimi kaldırınca vuracak sandı. Hücum etti bana, kafama, gözüme vurdu. Şemsiye vardı elimde şemsiyeyi ona vurayım dedim, ama vuramadım. Şemsiyeyi elimden nasıl bir kıvırdı, bir de onu kırana kadar vurdu" dedi.

EŞİME VURDUĞU GİBİ DÜŞTÜ

Eşinin olayı görüp yanına geldiğini aktaran Havva Erdönmez, "Eşim 'Utanmıyor musun P., sen bari seslenme gelin olup gittin' demiş. Öyle deyince eşimin boğazına sarıldı. Eşim de iteklemiş. 'Benim boğazımı sıktı' diye bizden şikâyetçi oluyorlarmış. Sonra eşimin yere düştüğünü gördüm" diye konuştu.

DARP RAPORU ALDIK

Şehidin babası Tahsin Erdönmez de camdan baktığında eşinin dövüldüğünü gördüğünü belirterek, şöyle konuştu: "'Ne yapıyorsunuz burada' dedim o kızdan hiç ummazdım. Nasıl kurtuldu geldi, belimden sarılmasıyla yere attığı bir oldu. Hastanede gözümü açtım. Yuvarlandım merdivenlerden. Ben eşime bakmaya gitmiştim. Elimi bile kaldırmadım, bir kötü söz bile söylemedim. Darp raporu aldım. Raporu da polisler aldı. Şikâyetçi oldum."

AİLEMİZİ HEP TACİZ EDİYORLARMIŞ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit ailesinin apartman komşularıyla sıkıntı yaşandığını vurgulayarak şunları söyledi:

"Havva Annemiz merdivende otururken, komşularının kızları yukarıya çıkmış. Bir süre sonra aşağı inmişler. İnerken de ayağıyla iteklemiş. Tekme şeklinde vurmuş ve 'Burada oturamazsın, başka oturacak yer yok mu?' şeklinde sert çıkışta bulunuyor. Annemiz de 'Biz de başka nereye oturalım' diye cevap vermiş. Bunun üzerine neden yaptıklarını bilemediğimiz şekilde birden annemize iki kardeş saldırmış, yumruklarla ve merdivenden aşağı yuvarlamışlar. Olayı gören Tahsin Baba'mız yatıştırmak için yanlarına gitmiş. 'Niye böyle yaptınız' diye sorarken bu sefer de amcamızı, şehit babamızı merdivenlerden yere atmışlar. Tahsin babamız 72 yaşında, şehit babası, kanser tedavisi görüyor. Kemoterapi aldı. Birlik ve beraberliğe ülkemizde her zamankinden çok fazla ihtiyacımızın olduğu bir zaman diliminde hele hele iki yaşlı insana saldırılması suçtur. Zaten şikâyetçi olduk. Darp raporlarını aldık. Annemizin anlattığına göre hep taciz ediyorlarmış." >>SATILMIŞ AKKAŞ

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar