‘EYLEMİ YAPANLARIN GAZİLİKLE ALAKALARI YOK’

Admin 02 Ekim 2019 Dernek Haber 166 -A+
Gaziler günü nedeniyle İzmir Foça'da düzenlenen 19 Eylül Gaziler gününde yapılan çirkin eylem sonrasında üzüntüsünü dile getirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı makamında ziyaret eden Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç, öğretmenlere yapılan bu çirkin eylemin kendilerine çok üzdüğünü belirttiler.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

‘EYLEMİ YAPANLARIN GAZİLİKLE ALAKALARI YOK’

Gaziler günü nedeniyle İzmir Foça'da düzenlenen 19 Eylül Gaziler gününde yapılan çirkin eylem sonrasında  üzüntüsünü dile getirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı makamında ziyaret eden Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç, öğretmenlere yapılan bu çirkin eylemin kendilerine çok üzdüğünü belirttiler.

Olay sonrasında bir Gazi’nin kesinlikle böyle bir davranışta bulunmayacağını çok iyi bildiği için oradaki çirkin eylemi gerçekleştirenleri araştırdığını ve Gazi’lik mertebesiyle uzaktan yakından alakalarının olmadığını anladığını söyleyen Başkan Kumartaşlı; “Başörtülü sunucu öğretmenimizde bizleri ve geleceğimizi yetiştiren ve bir Gazi’lik unvanı kadar kutsal bir unvana sahip olan birisidir. Gazilik nasılsa bizler için Öğretmenlikte o mertebededir. Biz gazilerimizin mukaddes değerlerinden biridir başörtüsü ve dinimizin temel emirlerindendir. Orada yapılan bu çirkin eylem sanki Gaziler gerçekleştirmiş gibi gösterilmesi bizleri derinden üzmüştür. Tüm öğretmenlerimiz ister başörtülü olsun, ister başı açık, bizim başımızın üstünde yeri vardır.”dedi.

Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da, Dernek başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç’a bu nazik ve anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar