BAŞKAN İSMAİL KUMARTAŞLI’NIN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Admin 23 Nisan 2020 Dernek Haber 263 -A+
Cumhuriyetin ilanından önce Ulusal egemenliğimizin timsali olan TBMM'nin açılışının 100. yıldönümünü büyük bir sevinç ve heyecanla evlerimizin balkonlarında kutlamaya hazırlanıyoruz.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

BAŞKAN İSMAİL KUMARTAŞLI’NIN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetin ilanından önce Ulusal egemenliğimizin timsali olan TBMM'nin açılışının
100. yıldönümünü büyük bir sevinç ve heyecanla evlerimizin balkonlarında kutlamaya hazırlanıyoruz.
Büyük fedakarlık ve zorluklarla kahraman meclisimiz,M.Kemal ATATÜRK önderliginde toplanmış ve 23 Nisan 1920 tarihinde açılarak,kahraman Türk milletine bir umut olmuş , geleceğin temellerini atmak ve bu yüce milleti layık olduğu çağdaş uygarlık seviyesine getirmek için bir kıvılcım olarak tarihteki yerini almıştır.

23 Nisan TBMM açılış yıldönümü her yıl kutlanırken, daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır! Çocuklara gereken değeri verirseniz, ilgiyi, şefkati gösterirseniz, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir." diyerek bu önemli günü çocuklarına armağan etmiş ve
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm yurtta kutlanmaya başlanmıştır.

Geleceğimizin ve Ulusal Egemenligimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını en kalbi duygularımızla kutlar,Bu günü yaşamamıza vesile olan başta TBMM'nin ilk başkanı, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadasları, Şehit ve Gazilerimizi, Gazi meclisimizin ilk üyelerini rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.

Bizler 23 Nisan 2020 akşam saat 21:00'de bayraklarımızla, balkonlarımızda buluşarak hep birlikte İstiklal marşımızı okuyarak kutlayacağız. Sizleri de bu kutlamaya davet ediyor, saygılar sunuyorum.

İsmail KUMARTAŞLI

Şube Başkanı

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar