AFRİN’DE ŞUHUTLU UZMAN ÇAVUŞ ÖMER GÜNEŞ YARALANDI

Admin 01 Şubat 2018 Dernek Haber 2556 -A+
Suriye'nin Afrin bölgesindeki
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AFRİN’DE ŞUHUTLU UZMAN ÇAVUŞ ÖMER GÜNEŞ YARALANDI

Suriye'nin Afrin bölgesindeki "Zeytin Dalı Harekâtı”nda İlimiz Şuhut İlçesi Atlıhisar köyü nüfusuna kayıtlı Bolu Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli olan P.Uzm.Çvş.Ömer Güneş yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak, bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Afyonkarahisarlı P.Uzm.Çvş.Ömer Güneş (25), teröristlerin mayınlı saldırısında yaralandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Uzman Çavuşumuzun yaralandığını öğrenir öğrenmez Gazimizin babası Ali Güneş’i arayarak geçmiş olsun dileklerini ileterek olayla ilgili bilgi aldı. Gazimiz Ömer Güneş 29 Ocak 2018 tarihinde Arin’de mayın patlaması sonucu yaralanarak Hatay Devlet Hastanesine getirildi buradaki ilk müdahalesi sonucunda Gazimiz Ankara GATA Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gazimiz şu an ameliyata alındı, Gazimiz Sağ kolundaki kırık ve yanıklarına müdahale etmek için ameliyata alındı.

Kumartaşlı, terör örgütlerinin yuvalandığı yerlerin dağıtılmasının şart olduğuna işaret ederek, “Şanlı ordumuz şu anda o görevi icra ediyor. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘Tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek’ inşallah. Gerekirse şehit aileleri ve gaziler olarak bizler de gidip şehit olmaya hazırız. Gazimize Allahtan şifa dileriz, Gazimizin babası Ali amcamız halkımızdan tüm asker ve Gazilerimiz için dua etmelerini rica ediyor.” ifadelerini kullandı.

 

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar