28-09-2017 BAŞKAN KUMARTAŞLI VE GAZİ KOÇ ZÜBEYDE HANIM KIZ MESLEK LİSİESİNDE ÖĞR

Admin 27 Ekim 2017 Test Test 591

28-09-2017 BAŞKAN KUMARTAŞLI VE GAZİ KOÇ ZÜBEYDE HANIM KIZ MESLEK LİSİESİNDE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

"OKUL SIRALARINDA KALEMLE, KİTAPLA TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDİYORSUNUZ"

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, Zübeyde Hanım Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, öğrencilerin kalemle, kitapla teröre karşı mücadele ettiğini belirtti

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç ile birlikte Zübeyde Hanım Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde konferans verdi. Şehitlerimiz için dua edilmesi ile başlayan programda konuşan Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, "19 Eylül Gaziler Haftası ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara göindermiş olduğu 15 Temmuz Şehitleri'ni Anma Haftası ile ilgili yazı dolayısıyla bu etkinlik düzenlendi. Biz, kısa sürede 25 okulda 1000'e yakın öğrenciye ulaşarak vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ülke bütünlüğü gibi konuları işledik" dedi.

TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ YENİLMEYECEK

Kumartaşlı, öğrencilere hitaben şöyle konuştu:

"Sevgili arkadaşlar, Türkiye çok önemli bir ülke, çok önemli bir coğrafyada. Türk Milleti, bin yıllardır yaşattığı gelenekle ayakta. Bu topraklarda gözü olan ülkeler, savaşla yenemedikleri bizleri, terör örgütleri ve 15 Temmuz'daki gibi kalkışmalarla yenmeye çalışıyor. Bizler biliyoruz ki Türk Milleti ve Türk Devleti asla ve asla yenilmeyecek. Sizler şu an terörle mücadele ediyorsunuz. Elinizde kitap ve kalem var. Terör örgütlerinin silahtan daha çok korktuğu konu bilgi ve çalışkanlıktır. Terör örgütleri, cahil insanları kandırır. Siz okulda öğrendiklerinizle, elinizdeki kitap ve kalemle cehaleti yeniyorsunuz, terörle de bu şekilde mücadele ediyorsunuz. Allah hepinize zihin açıklığı versin."

ANNE BABANIZIN KIYMETİNİ BİLİN

Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç da öğrencilere hitaben duygusal bir konuşma yaptı. Koç, "Anne ve babanızı sevin, onların öğütlerini dinleyin. Sizler anne ve babalarınız için çok değerlisiniz. Şehitlerimizin çocukları, baba özlemiyle büyüyorlar. Siz anne ve babanızın kıymetini bilin" dedi. Zübeyde Hanım Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlknur Tutumlu da İsmail Kumartaşlı ve Tahsin Koç'a öğrencilere verdiği bilgiler ve yaptıkları konuşmalar dolayısıyla teşekkür etti.

Yorumlar