27-10-2017 TOKİ FATMA ALİYE HANIM ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER

Admin 27 Ekim 2017 Yeni Resim Galerisi kategori Testi 546

TOKİ FATMA ALİYE HANIM ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ AĞIRLADI

Geleneksel hale gelmiş olan ve bu yıl 29 Ekim Cumhuriyret Bayramı  münasebetiyleToki Fatma Aliye Hanım Ana Okulu öğrencileri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyesi şehit aileleri ve gaziler ile buluştu.

Bu yıl 4 ncü buluşma olduğunu belirten Derneğin Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı “Geleneksel hale gele gelen buluşmalarımız sağ olsun hocamızın sayesinde ve hassas düşüncesi sayesinde devam ediyor. Geçen yıl konuşmamda inşallah bir daha ki buluşmamızda yeni üyeler ile buraya gelmeyelim diye dua etmiştim ama bu gün son bir yıl içinde evlatlarını şehit vermiş olan anne babalarımız var keşke olmasaydı ama kader bu vatan için tarihin her safhasında şehitler verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum hocamıza ve tüm öğretmen öğrencilerimize de teşekkür ediyorum her yıl bizleri davet ediyor ağırlıyorlar sunum yapım hazırlık yapıyorlar “dedi.

Porgramın açılış konuşmasını yapan okul müdüresi Necibe Yalçınkaya Uluay şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onlar bizlerin rahatı huzuru için canlarını kanlarını verdiler bizde azda olsa sizleri unutmadığımızı göstermek sizlere teşekkür etmek istedik dedi.

Daha sonra her sınıf sırası ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiir dans ve şarkıları  söyleyerek minik yürekleri ile şehitlerimizi andı. Porgram sonunda tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimize günün anısına plaket takdim edildi

Yorumlar