25-09-2017 BAHÇEŞEHİR KOLEJİNİ ZİYARETİMİZ.

Admin 27 Eylül 2017 Test Test 506

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNİ ZİYARETİMİZ.

KUMARTAŞLI VE KOÇ BAHÇE ŞEHİR KOLEJİNDE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Afyon Bahçeşehir Koleji’nde “Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Duygu Dolu Anlara Sahne Oldu.Afyon Bahçeşehir Koleji, Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı kapsamında Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği işbirliği ile Afyon Bahçeşehir Koleji’nde bir söyleşi programı düzenlendi.

Demokrasi Zaferi ve Şehitler için yapılan Programında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Başkanı Malül P.Uzm. Çvş İsmail Kumartaşlı, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, Afyon Bahçeşehir Koleji öğrencileri için söyleşi programı düzenlediler.  Söyleşide Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulunuldu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı.

Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.

Şehitlik ve Gazilik olgusu hakkında ayrıntılı bilgiler alan öğrencilerin, "Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" olgularına sahip çıktıkları, ülkenin geleceğinde söz sahibi olduklarının farkında bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı bir eğitim aldıkları belirtildi.

BAHÇEŞEHİR AFYON KOLEJİ’NDEN ŞEHİT ÇOCUKLARINA BURS

Afyon Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü kuruluşu olarak demokrasiye yönelik her türlü saldırı girişiminin karşısında olmayı görev bilen Bahçeşehit Kolejlerinin, şehitlerin evlatlarına daha önce olduğu gibi bugün de sahip çıktığı belirtildi.    

Açıklamada, bu amaçla Şehit çocuklarına, Afyon Bahçeşehir Koleji tarafından tam burs verildiği bildirildi.

Yorumlar