22-12-2017 KUMARTAŞLI VE KOÇ MEKTEBİM OKULLARINDA ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Admin 25 Aralık 2017 Test Test 529

22-12-2017 KUMARTAŞLI VE KOÇ MEKTEBİM OKULLARINDA ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Afyon Mektebim Koleji’nde “Sarıkamış ve Tüm Şehitlerimizi Anma Günü” Duygu Dolu Anlara Sahne Oldu. Afyon Mektebim Koleji, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği işbirliği ile Afyon Mektebim Koleji’nde bir söyleşi programı düzenlendi.

Şehitlerimiz için yapılan Programında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Başkanı Malül P.Uzm. Çvş İsmail Kumartaşlı, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, Afyon Mektebim Koleji öğrencileri için söyleşi programı düzenlediler.  Söyleşide Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulunuldu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı.

Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.Bu gün 22 Aralık 1914 te Sarıkamışta yaklaşık 90 bin askerin Şehit olduğunu dile getirerek tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Şehitlik ve Gazilik olgusu hakkında ayrıntılı bilgiler alan öğrencilerin, "Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" olgularına sahip çıktıkları, ülkenin geleceğinde söz sahibi olduklarının farkında bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı bir eğitim aldıkları belirtildi.

MEKTEBİM AFYON KOLEJİ’NDEN ŞEHİT ÇOCUKLARINA BURS

Afyon Mektebim Koleji’nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü kuruluşu olarak demokrasiye yönelik her türlü saldırı girişiminin karşısında olmayı görev bilen Afyon Mektebim Kolejilerinin, şehitlerin evlatlarına daha önce olduğu gibi bugün de sahip çıktığı belirtildi.    

Açıklamada, bu amaçla Şehit çocuklarına, Afyon Mektebim Koleji  tarafından tam burs verildiği bildirildi

Yorumlar