10-01-2018 KUMARTAŞLI VE KOÇ SANDIKLI BERA OKULLARINDA ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Admin 24 Şubat 2018 Yeni Resim Galerisi kategori Testi 343

KUMARTAŞLI VE KOÇ SANDIKLI BERA OKULLARINDA ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Afyon Sandıklı Bera Koleji’nde “Sarıkamış ve Tüm Şehitlerimizi Anma Günü” Duygu Dolu Anlara Sahne Oldu. Afyon Sandıklı Bera Koleji, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği işbirliği Afyon Sandıklı Bera Koleji’nde bir söyleşi programı düzenlendi.

Şehitlerimiz için yapılan Programında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Başkanı Malül P.Uzm. Çvş İsmail Kumartaşlı, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, Afyon Sandıklı Bera Koleji öğrencileri için söyleşi programı düzenlediler.  Söyleşide Şehitlik ve Gazilik olgusu üzerine paylaşımlarda bulunuldu aynı zamanda Çanakkale’den Kocatepe’ye, Sarıkamış’tan Kıbrıs’a tarihin farklı dönemlerindeki şehitlerimiz anıldı.  Söyleşinin her saniyesini dikkatle ve saygıyla izleyen öğrenciler Gazilerimiz tarafından övgüyle karşılandı.

Dernek Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.Çvş İsmail Kumartaşlı Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın millî ve insani sorumluluk olduğu vurgulayan konuşmasında, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğine işaret etti.Bu gün 22 Aralık 1914 te Sarıkamışta yaklaşık 90 bin askerin Şehit olduğunu dile getirerek tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Şehitlik ve Gazilik olgusu hakkında ayrıntılı bilgiler alan öğrencilerin, "Millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" olgularına sahip çıktıkları, ülkenin geleceğinde söz sahibi olduklarının farkında bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı bir eğitim aldıkları belirtildi.

Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ; 1974’teki Kıbrıs çıkarmasında olduğunu, 497 tane Şehit verdiğini ama onların arasında olamadığı için üzüntü duyduğunu ve o grubun içinde bulunmasından çok mutlu olacağını söyledi. Girne’de bayrağı dikmenin büyük mutluluğunu gözleri parlayarak anlatıp, devamında Beş Parmak dağlarındaki kamplarını ve savaş anılarını paylaştı. Al bayrağı her yerde dalgalandırdıklarını söyledi. Gazilik mertebesinin verdiği gurur ve onuru her zaman için taşıdığını ifade etti. Şehitler’in çocuklarının babalarını bilmeden büyüdüklerini ve mezar taşına baba diye sarılıp mermeri öptüklerini, bundan da büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Terörü lanetlediğini vurgulayarak, teşekkürlerle konuşmasını bitirdi.

Organizasyon’un devamında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanlığı ile Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen ve yapım-yönetiminin Nuretttin BÜLBÜL tarafından üstlenilen “Çok Özledim…” film gösterimi gerçekleştirildi. Eserde, bir Şehit ailesinin hüzünlü haberi alışı ve sonrası duygu fırtınası içerisinde izlendi.

Konuşmaların ardından başkan Kumartaşlı’ya günün anısına okul yönetimi olarak okul Müdürü Hasan Hüseyin Baykal plaket takdim etti

Yorumlar