07-12-2017 KUMARTAŞLI VE KOÇ ÖZEL PARK SAĞLIK KOLEJİNDE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Admin 12 Aralık 2017 Test Test 409

KUMARTAŞLI VE KOÇ ÖZEL PARK SAĞLIK KOLEJİNDE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

Malül Gazi İsmail Kumartaşlı ve Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç Özel Park Sağlık Kolejinde Öğrenciler İle Buluştu

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI eğitime hız kesmeden devam ediyor. Başkan Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç son olarak Özel Park Sağlık Kolejinde öğrenciler ile buluştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI kendisini tanıtarak yaptığı konuşmasında; Öncelikle bizleri sizler ile buluşturan okul yönetimine ve değerli öğretmenimiz okul müdiresi Zehra Akduman’a teşekkür ederim. Dedi. Başından geçen gazilik anılarını, fiziksel ve psikolojik etkilenmelerini ve kendisinde bıraktığı izleri paylaştı. 102. yılını kutladıkları Dernek’lerini tanıtarak tarihsel gelişimi üzerinden bu günkü durumu ile ilgili bilgiler verdi. Şehitlik payesine ulaşanlarla ilgili Dernek olarak cenaze ve taziye esnasında yapılanları anlatarak, bir tek çakıl taşını dahi düşmanlara vermeyip, gerekirse yine savaşa gidip vatan için canını feda edebileceğini, terör örgütlerine yataklık edenlerin geçmişte de olduğunu ve asla yılmayacaklarını,  PKK terör örgütünün nasıl gelişim gösterdiği ve ülkemize ne tür zararlar verdiği üzerine bilgilendirmeler yaptı.

KUMURTAŞLI konuşmasının devamında; Öğrencilerimize nasihat olarak Aziz Şehitlere karşı vatani görevimizin ders çalışmak, iyi eğitim almak ve daha sonra bunları uygularken vatana ve millete hayırlı evlat olmak olduğunu söyledi. Siyasi görüş ne olursa olsun, vatan söz konusu olunca tek yumruk olunmasını, umudunun eğitim-öğretimin geliştirilmesi olduğunu, en büyük silahın kalem olup her bir öğrencinin terörle mücadele etmesi gerektiğini ifade etti. Şehitler’in ailelerinin yaşadığı zorlukları dile getirerek, asıl bedeli ödeyenlerin Şehit’lerin çocukları olduğunu özellikle belirtti. Şehitler’in anne ve babalarına evlat olmaya çalıştığını, Türk milletinin ne kadar yürekli bir millet olduğunu vurgulayarak, dünyanın hiçbir yerinde bir daha savaşa giderim, bir çocuğum olsun o da vatanım için Şehit olsun diyen bir millet olmadığını özellikle vurguladıktan sonra, Allah’ın izni ile bu vatanı böldürmeyiz hitabıyla konuşmasını sonlandırarak diğer bir katılımcımız olan Muharrip Gazi statüsündeki Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ’u tanıtarak sunumunu sonlandırdı.

Katılımcımız Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ; 1974’teki Kıbrıs çıkarmasında olduğunu, 497 tane Şehit verdiğini ama onların arasında olamadığı için üzüntü duyduğunu ve o grubun içinde bulunmasından çok mutlu olacağını söyledi. Girne’de bayrağı dikmenin büyük mutluluğunu gözleri parlayarak anlatıp, devamında Beş Parmak dağlarındaki kamplarını ve savaş anılarını paylaştı. Al bayrağı her yerde dalgalandırdıklarını söyledi. Gazilik mertebesinin verdiği gurur ve onuru her zaman için taşıdığını ifade etti. Şehitler’in çocuklarının babalarını bilmeden büyüdüklerini ve mezar taşına baba diye sarılıp mermeri öptüklerini, bundan da büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Terörü lanetlediğini vurgulayarak, teşekkürlerle konuşmasını bitirdi.

Organizasyon’un devamında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanlığı ile Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen ve yapım-yönetiminin Nuretttin BÜLBÜL tarafından üstlenilen “Çok Özledim…” film gösterimi gerçekleştirildi. Eserde, bir Şehit ailesinin hüzünlü haberi alışı ve sonrası duygu fırtınası içerisinde izlendi.

Yorumlar