07-12-2017 BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN MEKTEBİM OKULLARINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

Admin 12 Aralık 2017 Test Test 488

BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN MEKTEBİM OKULLARINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI ve yönetim kurulu üyeleri ilimizde bu yıl eğitim ve öğretime başlayan MEKTEBİM okullarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Kumartaşlı ve heyyeti okul girişinde Mektebim Veli İşleri Müdürü Yasemin Yeşilçay karşılayarak okul hakkında bilgiler verdi.Daha sonra okul müdürü Ali Gürlek ile görüşen Kumartaşlı bir süre sohbet ederek okulun Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını dileyerek “Böyle bir kampüs Afyonkarahisar için bir kazanımdır.”dedi.Okul müdürü Ali Gürlek “Kampüs 1350 öğrenciye eğitim verecek “70’e yakın profesyonel öğretmen kadrosuyla hizmet verecektir.Anaokulundan 11. sınıfa kadar öğrenci alacağız. Okulumuzda eğitim saat 08.40’da başlayacak, son ders zili saat 16.00’da bitecektir. Lise 9’üncü, 10’üncü ve 11’inci sınıflara öğrenci kayıt olabilecek. İlkokul ve ortaokulun tüm sınıflarını bu yıl açacağız. Okulların açılmasıyla birlikte en az 250 ile 300 öğrencimizle 2017 – 2018 eğitim öğretim yılına başlayacağız. Diğer yıllarda ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulumuza vermiş olduğu kontenjanla her yıl sayıyı artırarak 1350 öğrenci ile tam kapasiteli eğitim vereceğiz. Veli çocuğunu bizim kurumumuza teslim ettiği zaman  eğitimin dışında da öğrencilerimizi fiziksel ve zihinsel olarak geliştirerek, diğer yan alanları zengin tutabilecek bir eğitim modelini benimsiyoruz. Öğrenci, üniversite hazırlık döneminde hem dersine çalışabilecek, hem de spor eğitimini bir arada yapabilecek. Şayet bir öğrencinin hobisi varsa ona destek vereceğiz. Sınıf öğretmeni ve rehber öğretmeni kontrolünde iyi bir hazırlık dönemi geçirmesine yardımcı olacağız. Sadece öğrencilere yönelik etkinlikler olmayacak. Velilerimize de çeşitli etkinlikler yapacağız. Eğitim sadece öğretmen öğrenci ilişkisi olarak değil de bunun yanına velide dâhil ederek bir bütünlük kurmayı hedefleyeceğiz” ifadelerini kullandı.Öğrencilerimize İkinci Dil Olarak İspanyolca Dersi Verilecek 
Mektebim Okullarını tercih eden her öğrenciyi istediği hedefe ulaştırmak için seferber olacaklarını söyleyen Gürlek; “Vatanını ve milletini seven, büyüklerine saygılı, küçüklerine merhametli, hayatın kıymetini bilen ve kötü alışkanlıkları olmayan bir nesil yetiştireceğiz. İngilizce eğitimi birinci dil dersi olarak verilecek. Derslere hem Türk öğretmen, hem de yurt dışından gelen yabancı öğretmenlerimiz girecek. Dünya’da en çok konuşulan ikinci dil arasında İspanyolca var. Bu nedenle öğrencilerimiz Mektebim Okullarında ilkokul 2’inci sınıftan lise son sınıfa kadar 2’inci yabancı dil olarak İspanyolca dersi görecekler.
Her zaman Derneğimize ve Şehit Ailelerimize, Gazilerimize hizmete hazırız onlar için ne yapsak azdır.Okulumuzda Şehit ve Gazi çocuklarını kontenjan olsun olmasın kriter koymadan ücretsiz olarak okutmayı bir görev biliyoruz.Bu anlamdada dernek olarak siz değerli başkanımız ve Afyonkarahisar Şube Başkanlığının çok aktif,saygın,toplumun her kesmi tarafından saygı duyularak takdir topladığını biliyoruz her zaman derneğimiz ile ortak faaliyet yapmayı ve derneğimize destek olmayı istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Ziyaret esnasında Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç tarafından Veli İşleri Müdürü Yasemin Yeşilçay ve okul idarecilerine çiçek takdim edildi.

Yorumlar